Data dodania: 12/01/2023

Naprzeciwko Wzgórza Focha, w dzielnicy Siedlce, powstaje pięć apartamentowców Yareal. Kolejny projekt dewelopera w Trójmieście obejmie 120 apartamentów. Generalnym wykonawcą inwestycji Odea Park jest firma Finetech Construction, która zrealizowała już kilka projektów Yareal – zarówno mieszkaniowych jak i biurowych.


Budowa osiedla Odea park ma się zakończyć jesienią 2024 roku. Wiz. Yareal

Projekt przygotowali architekci trójmiejskiej pracowni Arch-Deco. Odea Park powstaje na zielonym wzgórzu, przy końcu ulicy Legnickiej. Po ukończeniu budowy osiedle będzie składało się z pięciu kameralnych budynków z garażami podziemnymi, w których zamieszka 120 rodzin, zajmujących apartamenty o powierzchni sięgającej nawet 160 mkw. Mieszkańcy apartamentów na drugim piętrze będą korzystali z antresoli. Z kolei właściciele apartamentów na parterze będą mieli do dyspozycji prywatne ogródki. Generalny wykonawca ma zakończyć budowę jesienią 2024 roku.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Miejsce, w którym wznosimy budynki Odea Park to wyjątkowa lokalizacja, wymagająca nieszablonowego podejścia związanego z budową. Ulica Powstańców Warszawskich zapewniająca znakomitą komunikację z centrum Gdańska i innymi dzielnicami przebiega tuż obok, zaledwie kilkadziesiąt metrów od naszej inwestycji. Odea Park powstaje powyżej ulicy, na sporym wzniesieniu, zapewniającym wspaniałe widoki przyszłym mieszkańcom, które - choć jest oddalone od innych zabudowań – wymaga od nas szczególnej dbałości o sąsiedztwo. Właśnie dlatego znaleźliśmy alternatywną drogę dojazdową na teren budowy, uzgadniając jej przebieg wspólnie z sąsiadami i władzami miasta, a także z Ambasadą Francji, która umożliwiła nam dojazd od strony Francuskiego Cmentarza Wojskowego – wyjaśnia Katarzyna Rauber, dyrektorka regionu Yareal Trójmiasto.

Docelowo teren Odea Parku zostanie zagospodarowany z wykorzystaniem oryginalnego poziomu terenu, umożliwiającego budowę apartamentowców na odmiennej wysokości oraz pozwalającego na stworzenie wśród nich ogrodów deszczowych. Pośrodku osiedla powstanie dodatkowy niewielki budynek, w którym zostanie urządzona wspólna, w pełni wyposażona przestrzeń dla mieszkańców. Pomiędzy apartamentowcami pojawią się również przestrzenie rekreacyjne i plac zabaw, a także miejsca do parkowania rowerów.

Naturalne otoczenie i zielone rozwiązania takie jak własna elektrownia słoneczna produkująca darmowy prąd oraz łatwo dostępna komunikacja publiczna zapewniły inwestycji Yareal wysoką ocenę very good, w ramach certyfikacji osiedla w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM. To niejedyny środowiskowy wyróżnik ODEA Parku – projekt bierze też udział w pilotażowym procesie certyfikacji Zielony Dom organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.