Data dodania: 03/12/2019

Na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu powstanie Kępy Park, zaprojektowany przez architektów z AP Szczepaniak budynek mieszkalny z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym. Spółka ATC Development rozpoczęła już prace budowlane.

Nowa inwestycja powstanie na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. W Kępie Park powstanie 148 mieszkań: jednopokojowych, dwupokojowych i trzypokojowych. Mieszkania będą dostępne zarówno z aneksem kuchennym, jak i odrębną kuchnią. W budynku znajdzie się także 47 mikroapartamentów z łazienkami i aneksami kuchennymi. Większość z nich to lokale dwuosobowe. Przewidziano do nich osobne wejścia. Mikroapartamenty zaprojektowano na parterze, gdzie będzie także recepcja. Budowa już się rozpoczęła, zakończy się w trzecim kwartale 2021 roku. Docelowo jej realizacją i sprzedażą lokali zajmie się spółka ATC Development.

Budowa Kępa Park we Wrocławiu zakończy się w III kw. 2021 r.

Autorami projektu Kępy Park są architekci z wrocławskiego biura AP Szczepaniak. Pracownia zaprezentowała właśnie wizualizacje. Na pierwszy rzut oka widać elewację z czerwonej cegły i balkony okalające budynek. Architekci zastosowali obwodowe balkony w celu uzyskania zamkniętej i spójnej kompozycji. – Płyty elewacyjne będące m.in. obudową balkonów zaprojektowano w układzie horyzontalnym, jako nieregularną grę światłocieni i połączono je z przeszklonymi balustradami części frontowych tak, by optycznie obniżyć bryłę budynku. Taka kompozycja spaja balkony w jednolitą bryłę, tworząc jednocześnie jej zróżnicowany charakter – wyjaśnia Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak. Duże powierzchnie przeszkleń otwierają widok na zieloną okolicę.

Z kolei elewacja z tynku dekoracyjnego w kształcie cegły klinkierowej nawiązuje do zabudowy historycznej Kępy Mieszczańskiej – do przedwojennych budynków wojskowych i koszar artyleryjskich oraz wcześniejszych, osiemnastowiecznych fortyfikacji. Kolejnym ważnym elementem odniesienia jest sąsiedztwo rzeki oraz zieleni wzdłuż jej brzegów. – Jasna kolorystyka płyt elewacyjnych ma podkreślać otaczającą nadrzeczną zieleń oraz kojarzyć się z czasami współczesnymi i z nowoczesną architekturą, która symbolicznie okala miejską strukturę historyczną – tłumaczy architekt Artur Szczepaniak. – Tak więc elewacja projektowanego budynku będzie niejako świadkiem historii tej wyspy – dodaje.

Trzecim architektonicznym elementem wyróżniającym projekt są pionowe wykusze widoczne od drugiej do ostatniej kondygnacji budynku. – Dzięki nim bryła jest bardziej rozczłonkowana – mówi architekt. – Zdecydowaliśmy się na zamknięcie wykuszy, loggii, i balkonów w spójny układ kompozycyjny o naprzemiennym rozmieszczeniu.

Budynek Kępa Park został stworzony w kształcie litery C, co umożliwiło odpowiednią komunikację oraz zaprojektowanie wewnętrznego dziedzińca. Jego południową część zaprojektowano z obniżoną liczbą kondygnacji do pięciu, o formie tarasowej, aby nie zacieniać sąsiedniego, istniejącego budynku. W obiekcie znajdą się: podziemny dwupoziomowy garaż na 204 miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i rowerownie. Teren wokół budynku zostanie starannie zagospodarowany m.in. poprzez budowę ogródków.

Spółka ATC Development na wrocławskim rynku deweloperskim jest obecna od ponad 10 lat. Obecnie zakończyła realizację wieloetapowej inwestycji na ponad 550 mieszkań – Śródmieście Odnowa na Przedmieściu Oławskim.