Data dodania: 10/04/2019

W krakowskim Starym Podgórzu, u zbiegu ulic Podskale i Kalwaryjskiej, powstaje Dom przy Źródle - wspólny projekt spółek z grupy Eiffage. W obiekcie zaprojektowano 80 mieszkań, a dach całego budynku pokryje zieleń.

Dom przy Źródle będzie gotowy pod koniec 2019 r.

Dom przy Źródle jest drugą inwestycją realizowaną przez Eiffage Immobilier Polska. Pierwszą realizacją spółki był kameralny apartamentowiec Villa Sadyba na warszawskiej Sadybie. Za generalne wykonawstwo odpowiada konsorcjum Eiffage Polska Budownictwo i Eiffage Polska Serwis. Autorem projektu architektonicznego jest Wojciech Ciechan z B2 Studio.

W sześciokondygnacyjnym budynku znajdzie się 80 mieszkań. Poszczególne lokale są bardzo zróżnicowane: od 1- do 4-pokojowych, o powierzchni od 26 do 85 mkw. Dominują 2- lub 3-pokojowe mieszkania o średnim metrażu, na ostatnim piętrze zlokalizowane zostały apartamenty z tarasami. Przestrzeń wspólną inwestycji wypełni patio z niewielkim terenem zielonym. Dach całego budynku pokryje naturalna zieleń. W podziemiach inwestycji przewidziano 88 miejsc parkingowych.

Realizacja przebiega zgodnie z planem: w stanie deweloperskim ma zostać zakończona już pod koniec 2019 r. Prawie 70 proc. powstających tu mieszkań i lokali znalazła już swoich nabywców.