Data dodania: 21/06/2022

Realizacja Panattoni Park Rzeszów North, przyszłego magazynu e-commerce LPP w Jasionce koło Rzeszowa, już na półmetku. Budowa blisko 70 000 mkw. rozpoczęła się w styczniu br., zakończenie inwestycji planowane jest na koniec roku.

Zakończenie prac konstrukcyjnych obiektu wiązało się z zawieszeniem symbolicznej wiechy. Rozpoczęte w styczniu br. prace przy budowie Fulfillment Center przeznaczonego do obsługi zamówień online polskiego producenta odzieży osiągnęły półmetek. W tym czasie wykonane zostały wszystkie prace ziemne oraz wylane fundamenty, na których zamontowano 400 betonowych słupów, stanowiących bazę pod ukończoną właśnie konstrukcję stalową dachu obiektu.

Prace na budowie Panattoni Park Rzeszów North na półmetku. Inwestytcja magazynowa powstaje dla LPP. Fot. Panattoni

– Powstający w Jasionce magazyn to dla LPP kluczowy projekt z punktu widzenia usprawniania naszej dystrybucji. Dlatego cieszę się, że po zaledwie kilku miesiącach od wbicia pierwszej łopaty, możemy wspólnie z naszymi partnerami i w obecności władz regionu, symbolicznie zamknąć pierwszy etap budowy – komentuje Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Kolejne etapy inwestycji, w tym zaplanowane na koniec czerwca zamknięcie budynku blachą dachową oraz elewacją, pozwolą firmie Panattoni na rozpoczęcie już wkrótce prac wewnętrznych. Tempa nabiera również montaż części biurowej. Prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu wokół magazynu mają zakończyć się już w sierpniu. Zaplanowane wówczas udostępnienie przez dewelopera budynku hali pozwoli LPP na przyjęcie pierwszych dostaw zaplecza technologicznego i rozpoczęcie wyposażania obiektu w systemy magazynowe oraz przygotowania do uruchomienia magazynu w czwartym kwartale br.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Powierzchnia powstająca w ramach Panattoni Park Rzeszów North to kolejna nasza realizacja dla LPP pod e-commerce – tylko w tym roku dostarczymy firmie aż 133 000 mkw. Rozwój sprzedaży internetowej sprzyja zwiększeniu zasobów magazynowych, a jak pokazują nasze inwestycje – jesteśmy na to gotowi, oferując klientom dostosowane powierzchnie pod wybrane procesy w najlepszych lokalizacjach. Dbamy o to, aby znajdowały się blisko rynków zbytu i pracowników oraz miały dostęp do odpowiedniej infrastruktury drogowej. Te wszystkie kryteria spełnia nasza podkarpacka inwestycja, która rośnie w oczach – powiedziała Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni.


Panattoni Park Rzeszów North będzie docelowo składał się z 2 budynków klasy A o łącznej powierzchni 83 500 mkw. Deweloper zastosuje m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego, systemy inteligentnego zarządzania energią, czy wodooszczędną armaturę sanitarną. Firma zaprojektowała również tereny zielone z łąkami kwietnymi nie wymagającymi częstego koszenia, a na terenie obiektu znajdą się domki dla małych zwierząt. Pracownicy skorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz wiat rowerowych wyposażonych w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.