Data dodania: 24/11/2021

Cavatina Holding realizuje największy wielofunkcyjny projekt na Dolnym Śląsku. Niedawno rozpoczęła się budowa najwyższego z budynków kompleksu Quorum. Tymczasem budynek D, którego oddanie do użytku planowane jest na II kwartał 2022 r., osiągnął docelową wysokość.

Kompleks Quorum składać się będzie z pięciu budynków o różnych funkcjach. Cavatina Holding zaprojektowała tu między innymi przestrzenie usługowe, biurowe i mieszkalne, uzupełnione strefami zieleni i relaksu. Projekt położony jest w ścisłym centrum, nad Odrą przy ul. Sikorskiego na wrocławskim Szczepinie.Budynek D kompleksu Quorum łączy nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Na jego terenie znajdzie się parking na ponad 280 samochodów oraz wewnętrzne, zielone patio. Obiekt obejmie ponad 16 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 6 kondygnacjach. Standard i rozwiązania wdrażane w budynku Quorum D pozwalają Cavatina Holding ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie „excellent”. Biurowiec będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.

– Quorum posiada wszelkie atuty sprawiające, że będzie to świetne miejsce do pracy i życia – wysoki standard powierzchni, dobry design, dostępne mieszkania na wynajem, bliskość rzeki i terenów rekreacyjnych czy szeroka oferta usługowo-handlowa. Na ten moment zawarte umowy pre-let stanowią 15% całkowitej dostępnej powierzchni biurowej w budynku – mówi Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.

Kompleks Quorum - wielofunkcyjna inwestycja Cavatiny we Wrocławiu.

Ze wspólnej podstawy Quorum wyrastać będą wieże. Na najwyższej, trzydziestej piątej kondygnacji jednej z nich znajdować się będzie taras widokowy. Wieża biurowa, która sięgnie 140 m stanie się drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano także dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.

Równolegle z budową dwóch biurowców Quorum trwają prace przy 24-kondygnacyjnej wieży, w której zaprojektowano ponad 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital. Wykonawca przewiduje tu kawalerki, mieszkania 2- oraz 3-pokojowe.