Data dodania: 03/06/2015

Na wysokości 730 m n.p.m., obok centrum kurortu powstaje inwestycja Czarny Kamień Resort & SPA. Część obiektu zrealizowana będzie na bazie odrestaurowanej willi z końca XIX wieku, jednocześnie cały kompleks będzie bardzo nowoczesny, w czterogwiazdkowym standardzie. Całość tworzy architekturę współgrającą z zabytkową zabudową Szklarskiej Poręby.

Czarny Kamień Resort & SPA będzie aparthotelem skategoryzowanym na 4 gwiazdki. Deweloperem i firmą, która będzie zarządzała najmem obiektu jest spółka Art-Dom z Jeleniej Góry. Projekt inwestycji przygotowała jeleniogórska pracownia architektoniczna Zespół Projektowo Wykonawczy Probud Iwona Jarosz we współpracy z warszawskim biurem projektowym M&K Architekci. W budynku zaplanowano pięć kondygnacji. Architektura oparta została o projekt zabytkowej Villi Sylva, która po odrestaurowaniu stanowić będzie część kompleksu. Deweloper zachował oryginalny kształt głównego budynku, z półkolistym wykuszem w elewacji frontowej.

Projekt inwestycji przygotowała pracownia Zespół Projektowo Wykonawczy Probud Iwona Jarosz we współpracy z biurem projektowym M&K Architekci, wiz. Art-Dom

W sumie zaplanowano tu 52 apartamenty o metrażach 28-47 mkw. Każdy z lokali posiadać będzie aneks kuchenny. Apartamenty oddawane będą w standardzie „pod klucz” wraz z wysokiej klasy umeblowaniem i wyposażeniem. Wszystkie mieć będą balkony, ogródki lub panoramiczne przeszklenia z widokiem na górski krajobraz lub świerkowy las. Do każdego apartamentu zaplanowano też miejsce parkingowe.

W budynku znajdą się m.in. centrum SPA z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, sauną parową i fińską, jacuzzi, dom lapoński, gabinety kosmetyczne i  masażu, kapsuła młodości oraz siłownia. Ofertę uzupełniać będzie restauracja i kawiarnia, sala zabaw dla dzieci i zaplecze biznesowe z salą konferencyjną. Centralnym punktem hotelu będzie strefa recepcji z fontanną i wykutą w skale studnią z krystaliczną wodą.

Deweloper zdecydował o użyciu materiałów najwyższej klasy, gdyż budynek ma być bardzo komfortowy, ale też energooszczędny. Podczas budowy używana jest m.in. cegła silikatowa o podwyższonej akustyczności. Instalowana jest niskoszumowa kanalizacja dodatkowo zaizolowana wełną mineralną. Zastosowano też bezszumowy system wentylacji hybrydowej higrosterowanej firmy Aereco.

Generalny wykonawca inwestycji to P.B.U. Redbud Rafał Kozioł. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2014 r. Część powstająca na bazie zabytkowej willi osiągnęła stan surowy zamknięty. Wkrótce do tego etapu przejdzie pozostała część budowy. Oddanie inwestycji zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2016 r.