Data dodania: 12/01/2023

Na Helu, w Krakowie i na Dolnym Śląsku. Firma Money Square Investment, specjalizująca się w rewitalizacji budynków, rozpoczęła trzy nowe inwestycje deweloperskie. Oprócz mieszkań i apartamentów powstanie również osiedle domów jednorodzinnych.

Projekt Faktoria Młyn – w zrewitalizowanych obiektach Młyna Lelitów w Krakowie powstaną 62 apartamenty.


Pierwszy z nowych projektów Money Square Investment to rewitalizacja dawnego Młyna Lelitów przy ulicy Kocmyrzowskiej 3A w krakowskiej Nowej Hucie. Inwestycja powstanie na terenie o powierzchni 90 arów, w nowej koncepcji Faktoria Młyn stanie się obiektem mieszkalnym. 

Młyn powstał pod koniec XIX wieku, pozostałe budynki dobudowano na początku XX wieku. W 2010 roku dach młyna strawił poważny pożar. Stan zabudowań był tak zły, że ze względów bezpieczeństwa niektóre wymagały całkowitego wyburzenia i będą odbudowywane na podstawie starych planów. – Chcemy zrewitalizować ten obiekt, zachowując jak najwięcej z jego oryginalnego ducha – podkreśla Dariusz Jagusiak, współwłaściciel Money Square Investments.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

W zrewitalizowanych i odbudowanych budynkach powstaną 62 mieszkania o łącznej powierzchni 4241,58 mkw. i 10 lokali usługowych o łącznej powierzchni 592,98 mkw. Mieszkańcy będą mieli dostęp do komórek lokatorskich, 84 miejsc parkingowych z zewnętrznymi pergolami oraz siłowni i czytelni w częściach wspólnych.

– Wszelkie prace odbędą się z poszanowaniem dla ponadstuletniej historii budynku. Przy rewitalizacji i rekonstrukcji wykorzystane zostaną tradycyjne materiały, takie jak choćby czerwona cegła klinkierowa. Różnice barw między uzupełnieniami i odbudowanymi budynkami, a zachowaną częścią, będą korygowane na zasadzie retuszu – zaznacza Paulina Łazarczyk z Matik Studio, firmy architektonicznej odpowiedzialnej za rewitalizację młyna.

Osiedle Green Peak na Dolnym Śląsku we wsi Komarno.

Kolejna inwestycja Money Square Investment to Green Peak, położony na Dolnym Śląsku we wsi Komarno, na południowym stoku góry Skopiec. Projekt obejmuje 12 domów o powierzchni od 96,59 do 139,17 mkw. Obiekty mogą służyć jako lokale całoroczne, bądź spełniać rolę apartamentów czasowych, typu „second home”.

– Obserwujemy, że coraz popularniejszy jest trend „ucieczki” mieszkańców dużych aglomeracji na obrzeża miast: dotyczy to właściwie wszystkich dużych miast, w których prowadzimy inwestycje: Krakowa, Łodzi, Gdańska i wielu innych. Dlatego oprócz rewitalizacji miejskich zabytków, postanowiliśmy do naszego portfolio dołożyć projekt, który odpowie także na tę szczególną potrzebę tych osób, które w codziennym rytmie praca-dom szukają swojej oazy, miejsca do odpoczynku i regeneracji blisko natury – zaznacza Dariusz Jagusiak.

Helsk Residence - kameralny apartamentowiec na Półwyspie Helskim

Z kolei na Półwyspie Helskim firma Money Square Investment przygotowuje kompleks apartamentów Helsk Residence. Inwestycja, położona w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, będzie liczyła 16 apartamentów o powierzchni od 27 do 63 mkw., utrzymanych w stylu modernistycznego minimalizmu. Na terenie obiektu zaplanowano również część wspólną z mini-barem, sauną oraz leżakami.