Data dodania: 28/11/2019

Na Sołtysowicach we Wrocławiu wkrótce wystartuje budowa osiedla Meteos z lokalną stacją meteorologiczną na dachu i z prognozą pogody wyświetlaną na ekranach przy windach. Inwestycję prowadzi deweloper Comodomo.

Budowa osiedla Meteos rozpocznie się jeszcze w listopadzie. Przy ul. Poprzecznej we Wrocławiu powstaną dwa 3-piętrowe budynki wielorodzinne, które będą realizowane etapami. Na dachu jednego z nich znajdzie się lokalna stacja meteorologiczna. Aktualny stan pogody i prognoza będą wyświetlane na monitorach umieszczonych przy każdej windzie. To właśnie od stacji meteorologicznej pochodzi nazwa osiedla.

W ramach osiedla Meteos we Wrocławiu zaprojektowano 77 mieszkań.

W pierwszym budynku zaprojektowano 50 mieszkań o liczbie pokoi od 1 do 4. Będą to lokale o powierzchni od 30 do 61 mkw. Do parterowych przynależeć będą ogródki wielkości od 21 do 295 mkw. Na piętrach przewidziano tarasy i balkony. W budynku zaplanowano tyle komórek lokatorskich ile mieszkań. Miejsca postojowe znajdą się przed obiektem.

Budowa drugiego etapu rozpocznie się później – w pierwszym kwartale 2020 roku. Znajdą się w nim mieszkania o powierzchni od 27 do 55 mkw. oraz garaż podziemny. W  drugim etapie przewidziano 27 lokali: 1-, 2- i 3-pokojowych. Budowa zakończy się w 2021 roku.

Założeniem projektowym wrocławskiego dewelopera było uzyskanie jak najniższych kosztów eksploatacyjnych mieszkań. Energooszczędne ściany zewnętrzne i trzyszybowe okna pozwolą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Przemyślane rozwiązania nastawione na ekonomiczną eksploatację zastosowano także w systemach wodno-kanalizacyjnych oraz przy projektowaniu instalacji elektrycznej.

Meteos to czwarta inwestycja mieszkaniowa Comodomo we Wrocławiu. W portfolio dewelopera znajduje się m.in. willowe osiedle Quadrini, renowacja kamienicy Casa Solare oraz inwestycja Villa Elegante na wrocławskich Wojszycach.