Data dodania: 26/11/2014

Skanska Property Poland rozpoczyna budowę swojej drugiej inwestycji biurowej w Krakowie. Budynek Axis zaoferuje najemcom około 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Zakończenie budowy zaplanowane jest na czwarty kwartał 2016 roku.

Autorem projektu budynku Axis jest Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska. Nowy budynek będzie miał osiem pięter plus parter oraz trzy kondygnacje podziemne, na których znajdą się wewnętrzne parkingi oraz pomieszczenia techniczne.

Biurowiec Axis w Krakowie zostanie zbudowany do końca 2016 roku, wiz. Skanska Property Poland

Realizowany w sąsiedztwie zielonego skweru projekt wybudowany zostanie zgodnie z filozofią Workplaces by Skanska, zakładającą m.in. tworzenie otwartych i przyjaznych miejsc do pracy. Ze zlokalizowanej w dolnej części strefy usługowej oraz nietypowej, przechodzącej w poprzek budynku ścieżki, skorzystają zarówno mieszkańcy jak i pracownicy przyszłych firm - najemców.

Budynek powstanie przy ulicy Przy Rondzie, nieopodal Ronda Mogilskiego, które jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w mieście. Kilkanaście linii tramwajowych i autobusowych zapewnia tu łatwy i szybki dojazd do oddalonego o kilka minut Dworca Kraków Główny czy Rynku Głównego. Przy Rondzie Mogilskim przebiega również II obwodnica Krakowa.

- Kraków jest dla nas naturalnym miejscem prowadzenia biznesu. Jego potencjał obserwowaliśmy budując tu nasz pierwszy projekt, budynek Kapelanka 42, który w bardzo szybkim tempie znalazł zarówno najemców jak i pierwszych nabywców. Nowa inwestycja - Axis, odpowiada na rosnące zapotrzebowanie inwestorów na wysokiej klasy przestrzeń biurową, w której będą mogli rozwinąć nowe miejsca pracy - komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Axis to kolejny zielony budynek budowany przez Skanska. Oznacza to, że projekt jest innowacyjny, ma mniejszy wpływ na środowisko, oferuje wysoki komfort pracy w biurach oraz niższe koszty eksploatacji. Cechy te potwierdzi certyfikacja w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold. Budynek będzie zużywał 25% mniej energii oraz 40% mniej wody w stosunku do obowiązujących norm. Podczas jego realizacji aż 94% odpadów z budowy zostanie poddanych recyklingowi, a przeważająca część materiałów budowlanych będzie pochodziła z regionalnych źródeł. Wyposażony w stojaki na rowery, przebieralnie i prysznice dla rowerzystów oraz punkty do ładowania aut elektrycznych, będzie dobrym miejscem do pracy dla miłośników ekologicznych rozwiązań.