Data dodania: 07/12/2018

Realizacja projektu Riverview osiągnęła stan surowy zamknięty. Inwestor – Vastint zawiesił na budowie symboliczną wiechę wspólnie z generalnym wykonawcą projektu, firmą CFE Polska.

Projekt, o łącznej powierzchni mieszkalnej ponad 14,640 mkw., powstaje przy ul. Angielska Grobla w Gdańsku w bezpośrednim sąsiedztwie wyspy Ołowianki. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2017 r.

Riverview, gdański projekt Vastint Poland.

- W tym miesiącu zakończyliśmy budowę konstrukcji siedmiu budynków wchodzących w skład osiedla. W najbliższym czasie ciężar robót przesunie się w kierunku prac fasadowych, instalacyjnych i wykończeniowych. Na dwóch budynkach przy ul. Na Stępce prace fasadowe są już na tyle zaawansowane, że można zobaczyć jak doskonale prezentuje się cegła użyta do ich wykonania. Wszystkie zaprojektowane elewacje będą wykończone cegłą licową, co znacząco podwyższa standard budowanych budynków, zapewniając ich trwałość i elegancki wygląd. Według przyjętych założeń, budowa osiedla zostanie zakończona w drugiej połowie przyszłego roku – informuje Tomasz Okuszko, Project Manager Vastint Poland.

Projekt Riverview powstał w ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Inwestycja składa się z siedmiu budynków, nawiązujących do historycznego charakteru miejsca. Znajdą się w nich 282 mieszkania, lokale usługowe oraz biura. Wewnętrzny dziedziniec osiedla został zaprojektowany w formie ogrodu. Roślinność będzie w naturalny sposób wyznaczała strefy funkcjonalne stanowiące przestrzeń do odpoczynku i spotkań mieszkańców.

Riverview jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która po wybudowaniu będzie się ubiegać o certyfikat LEED. Oddanie do użytku całego zespołu budynków planowane jest w drugiej połowie 2019 r. Sprzedaż mieszkań i lokali usługowych rozpocznie się wraz z momentem zakończenia budowy inwestycji.