Data dodania: 15/09/2017

Rada nadzorcza spółki Polimex-Mostostal powołała nowego wiceprezesa - Przemysława Janiszewskiego. Nowy członek zarządu do tej pory był związany z firmą Skanska.

 

W Polimex-Mostostal Przemysław Janiszewski będzie odpowiedzialny za kwestie operacyjne spółki m.in. zintegrowane systemy zarządzania, kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochronę środowiska. Będzie sprawował nadzór nad spółkami Naftoremont-Naftobudowa, Polimex Opole, Polimex Energetyka i Polimex Budownictwo.

 

- Cieszymy się, że tak doświadczony menadżer dołączył do Zarządu Polimex-Mostostal. Ze spokojem powierzamy w jego ręce kwestie operacyjne Spółki. W ciągu swojej kilkunastoletniej kariery udowodnił wielokrotnie, że nie boi się wyzwań i świetnie radzi sobie z ambitnymi projektami. Takich ludzi nam dzisiaj potrzeba. Grupa Polimex Mostostal się zmienia i rośnie w siłę. Przed nami wiele wyzwań i czas realizacji przyjętego niedawno Planu rozwoju, a co za tym idzie ciężka praca. W takim składzie Zarządu będzie nam łatwiej zrealizować założone cele - powiedział Antoni Józwowicz, prezes Polimex-Mostostal.

 

Przed powołaniem do zarządu Polimeksu Przemysław Janiszewski zajmował kluczowe stanowiska managerskie w Skanska. Ostatnio jako Dyrektor Regionu Kolejowego odpowiedzialny za nowy obszar działalności spółki na terenie Słowacji i Polski.

 

- Jest to dla mnie osobiście ciekawe wyzwanie zawodowe. Cieszę się, iż będę częścią zespołu największej firmy budowlanej z polskim kapitałem w naszym kraju, jaką jest Polimex-Mostostal. Mam nadzieję, że swoja pracą będę mógł dodać od siebie dużo wartości spółce – skomentował Przemysław Janiszewski – nowy Wiceprezes Zarządu Polimex-Mostostal.