Data dodania: 07/04/2021

Vantage Development zbuduje na terenie inwestycji Promenady Wrocławskie nowy bulwar - deptak oraz obsadzoną zielenią część rekreacyjną. Będzie to ostatni etap działań dewelopera na Kleczkowie i zwieńczenie budowy nowej dzielnicy miasta. Na terenie wieloetapowej inwestycji Promenady Wrocławskie powstanie zielony bulwar.

Promenady Wrocławskie powstały na terenie poprzemysłowym, tuż nad samą Odrą. W ramach inwestycji, spółka zrealizowała 2150 mieszkań oraz 67 lokali usługowych (powstały w nich m.in. piekarnie, gabinety kosmetyczne, przedszkola, kwiaciarnie czy restauracje). Ostatni etap, który ukończono w ubiegłym roku jest jednocześnie najwyższy: budynek o wysokości 56 m liczy aż 17 pięter. 


Od samego początku powstawania inwestycji, projektantom zależało na harmonijnym łączeniu nowoczesnej architektury z walorami przyrodniczymi, jakie oferuje sąsiedztwo rzeki Odry. Teraz, gdy ostatni budynek został ukończony, deweloper przystępuje do zagospodarowania terenu pomiędzy inwestycją a Kanałem Miejskim. Jest to miejsce z ogromnym potencjałem, zlokalizowane nad wodą, które może stać się doskonałym miejscem rekreacji dla wrocławian. Powstanie tam szeroki deptak, liczne strefy rekreacji ze stolikami plenerowymi, siedziskami i zewnętrznymi leżakami. Na bulwarze pojawi się również zróżnicowana roślinność: drzewa, krzewy oraz kwiaty. Prace na terenie bulwaru rozpoczną się pod koniec kwietnia i powinny zostać zakończone zgodnie z planem wraz z końcem lipca.

Zespół Vantage Development wykorzystuje teraz wiedzę i doświadczenie, zdobyte podczas realizacji Promenad Wrocławskich na zachodzie miasta, gdzie od prawie 3 lat powstaje nowa inwestycja Port Popowice. To, co łączy oba projekty to oczywiście bliskość rzeki. Kolejne budynki powstają od strony miasta w kierunku basenu portowego, który w finalnym etapie przejdzie największą transformację. W jego bezpośrednim sąsiedztwie powstanie także wysokościowiec z panoramicznym widokiem na Odrę, dwupoziomowym parkingiem oraz lokalami usługowymi w parterze. Nie zabraknie też terenów rekreacyjnych zlokalizowanych tuż przy samej rzece.