Data dodania: 22/06/2022

Wysoki na 170 metrów warszawski wieżowiec The Bridge otrzymał certyfikaty SmartScore i WiredScore przyznawane najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkom, wyposażonym w rozwiązania wspierające funkcjonalność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Inwestycja Ghelamco dostała najwyższą możliwą ocenę na poziomie Platinum.

The Bridge - inwestycja Ghelamco z technologicznymi certyfikatami.

Liczący ponad 170 metrów wieżowiec, powstający przy placu Europejskim w Warszawie, został  zaprojektowany przez holenderską pracownię architektoniczną UNStudio. The Bridge zaoferuje przyszłym użytkownikom łącznie 47 tys. mkw. powierzchni biurowej i będzie posiadać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Obiekt jest pierwszym budynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej z certyfikatami SmartScore i WiredScore. System SmartScore jako nowy standard oceny inteligentnych budynków biurowych pozwala zweryfikować, w jakim stopniu nowoczesne budynki są smart i jak wypadają na tle innych obiektów. The Bridge jako pierwszy w regionie uzyskał platynowy certyfikat WiredScore, potwierdzający łączność cyfrową budynku oraz gotowość na przyszłe technologie.

– W Ghelamco zawsze mierzymy wysoko i staramy się być pionierami na rynku. W 2010 roku jako pierwsi w Polsce certyfikowaliśmy budynek w systemie BREEAM, który dziś jest najważniejszym miernikiem zrównoważonego i ekologicznego charakteru nieruchomości, a teraz jako pierwsi w tej części Europy możemy poszczycić się certyfikatami SmartScore i WiredScore potwierdzającymi najwyższy poziom technologicznego zaawansowania obiektu. Tym, co mnie dodatkowo cieszy, jest najwyższa możliwa ocena dla The Bridge, do czego w dużej mierze przyczynił się opracowany przez Ghelamco system operacyjny Signal OS. To jasny sygnał, że nasze inwestycje spełniają najbardziej wyśrubowane wymagania i stoją na najwyższym światowym poziomie, jeśli chodzi o inteligentne rozwiązania i realizację założeń ESG – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

W ramach certyfikacji SmartScore przeanalizowano rozwiązania technologiczne zastosowane w budynku The Bridge w odniesieniu do dwóch głównych kryteriów: technologii funkcjonalnych, przekładających się na bezpieczeństwo i komfort użytkowników, a także parametrów technicznych, takich jak łączność cyfrowa, zabezpieczenia cybernetyczne i systemy przepływu danych.

Oprócz SmartScore i WiredScore, najnowszy wieżowiec Ghelamco certyfikowany będzie również w systemach WELL, WELL Health Safety Rating, BREEAM, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier. W budynku zastosowany zostanie autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, który służy do inteligentnego zarządzania obiektem. Pozwala on m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę obróbki powietrza wraz z jego monitoringiem. W The Bridge zastosowane będą też specjalne rozwiązania zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Ponadto w obiekcie wdrożona zostanie nowatorska technologia pozwalająca na znaczące zminimalizowanie zużycia wody.

Budynek wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, oraz specjalny parking dla elektrycznych jednośladów – rowerów i hulajnóg – z 31 punktami do ładowania. Rowerzyści dostaną do użytku prawie 150 miejsc na rowery oraz szatnie z natryskami.