Data dodania: 12/04/2019

Panattoni Europe zbuduje swoje pierwsze centrum dystrybucyjne w okolicach Gdyni. Panattoni Park Tricity North powstanie nieopodal Bałtyckiego Terminala Kontenerowego i obwodnicy Trójmiasta. Prace budowlane inwestycji o powierzchni 45 tys. mkw. rozpoczną się w czerwcu br.

Panattoni Europe zwiększy portfolio trójmiejskich centrów dystrybucyjnych do blisko 230 tys. mkw. Dotychczas deweloper był obecny w czterech gdańskich lokalizacjach z wybudowanymi 76 tys.  kw. i drugie tyle w budowie (80 tys. mkw.). Teraz firma zapowiada realizację Panattoni Park Tricity North, zlokalizowanego w Rumii - 10 km od centrum Gdyni. Inwestycja o planowanej powierzchni 45 tys. mkw. w ramach jednego obiektu, przeznaczona będzie głównie do obsługi rynku wewnętrznego – północną część aglomeracji trójmiejskiej (Wejherowo, Redę, Władysławowo).

- Trójmiasto znajduje się na szlaku dwóch ważnych paneuropejskich korytarzy transportowych: VI – łączącego Skandynawię z Południową Europą oraz IA, który przecina kraje nadbałtyckie, takie jak Polska, Litwa, Łotwa i Estonia. Obecnością w Trójmieście komunikujemy międzynarodowym firmom, że jesteśmy gotowi na ich przyjęcie i dostosowanie hal magazynowych do indywidualnych potrzeb – zaznacza Marek Dobrzyki, Managing Director z firmy Panattoni Europe.

Najemcy Panattoni Park Tricity North będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań składowania towarów, licznych doków, bram z poziomu „0” oraz obszernych placów manewrowych. Dodatkowo obiekt wyposażony jest w liczne rozwiązania energooszczędne i proekologiczne, które zapewnią mu uzyskanie certyfikatu BREEAM. Start budowy nowego parku zaplanowano na czerwiec br., a na przełomie roku będą mogli do niego wprowadzić się pierwsi najemcy.