Data dodania: 26/11/2019

Grupa Orbis zapowiada nowe inwestycje. W Warszawie i Krakowie zbuduje dwa własne hotele pod marką Tribe, w segmencie lifestyle. Oba będą realizowane zgodnie z certyfikacją BREEAM.

Inspiracją stworzenia projektu hotelu Tribe Warszawa Bracka były neony i art deco.


Pierwszy z nowych obiektów - Tribe Warszawa Bracka będzie zlokalizowany w centrum Warszawy, przy ulicy Brackiej i zastąpi dawną siedzibę Orbisu. W hotelu znajdzie się 113 pokoi, bar i restauracja, a także zaplecze konferencyjne i strefa fitness. Otwarcie obiektu planowane jest na 2022 r. Z kolei Tribe Kraków Stare Miasto to 170 pokoi, restauracja, kącik kawowy i bar, centrum fitness i sauna. Hotel będzie zlokalizowany w centrum Krakowa, przy ulicy Worcella. Ma zostać otwarty w 2022 r.

Dla obu nowych inwestycji Orbis wybrał w międzynarodowym konkursie partnera projektowego - hiszpańską firmę Stone Designs. – Oba hotele będą miały swój własny, niepowtarzalny motyw. Ich nowoczesność i wyjątkowość przejawią się przede wszystkim w koncepcji, zaprojektowanych elementach, wyjątkowym doborze materiałów i tekstur. Inspiracją dla Tribe Warszawa Bracka są przede wszystkim neony, Art Deco, moda, noc i materiały takie jak kamień, marmur, ciemne drewno i aksamit. Tym, co wyróżni hotel Tribe Kraków Stare Miasto będzie sztuka, kino, seria Twin Peaks oraz wpływ artystyczny Williama Egglestona i Edwarda Hoppera. W projekcie wykorzystamy charakterystyczne, wykonane na zamówienie wzory i materiały – wyjaśnia Isabel Galindo, Business Development Manager z Stone Desings.

Nowe projekty inwestycyjne Orbisu w Warszawie i Krakowie będą spełniały wymagania postawione budynkom ekologicznym i zostaną realizowane zgodnie  z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM - systemem oceny budynków pod kątem ich wpływu na środowisko. – Celem Grupy Orbis są hotele przyjazne środowisku, które pozostawiają jak najmniejszy „ślad węglowy”, dlatego przywiązujemy szczególną wagę do jakości całego projektu inwestycyjnego – wyjaśnia Dariusz Gul, dyrektor ds. inwestycji w Grupie Orbis.