Data dodania: 13/10/2021

Producent odzieży pod marką Sinsay, Cropp, Reserved, House i Mohito zajmie ok. 64 000  mkw. w ramach dwóch budynków Panattoni Park Tricity South II w Pruszczu Gdańskim. LPP zasiedli nowe magazyny w kwietniu 2022 r.

Panattoni Park Tricity South II to park logistyczny składający się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ok. 75 600 mkw., z czego dotychczas oddano 26 000 mkw. Deweloper przygotuje blisko 64 000 mkw. powierzchni pod e-commerce dla grupy LPP. W Panattoni Park Tricity South II prowadzone będą procesy kompletacji zamówień i obsługi zwrotów. Przedsiębiorstwo skorzysta z dwóch obiektów parku, które zostaną połączone łącznikiem. Deweloper przygotuje również kombi-doki, które obsłużą zarówno małe samochody dostawcze, jak i ciężarowe. Ponadto zadba o zwiększony dostęp światła dziennego w strefie kompletacji.

- Rosnące zainteresowanie naszych klientów zakupami e-commerce i postępująca cyfryzacja handlu sprawiły, że w LPP mocno postawiliśmy na rozwój powierzchni magazynowych dedykowanych sprzedaży internetowej – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor logistyki LPP. – Na chwilę obecną jest to nasz największy kontrakt na wynajem magazynu dedykowanego obsłudze e-commerce. Obiekt powiększy nasz obecny potencjał magazynowy typu Fulfillment Center o ponad 30%.Kompleks oferuje wynajęcie powierzchni dostosowanej zarówno do procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. Inwestycja jest wyposażona w inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS), pozwalający na automatyczne sterowanie w obiektach energią elektryczną, ogrzewaniem, wentylacją, czy oświetleniem LED. Ponadto deweloper zastosował m.in. rozwiązania ograniczające zużycie wody oraz system sczytywania tablic rejestracyjnych.