Data dodania: 10/06/2021

W czerwcu Vinci Immobilier Polska rozwinie swoje dotychczasowe działania poza stolicę i uruchomi pierwszą inwestycję w Poznaniu. Natomiast we wrześniu w Warszawie ruszy trzeci projekt deweloperski spółki. Jednocześnie planowany jest zakup kolejnych trzech działek w stolicy i dwóch w Poznaniu.


– Obecnie realizowane są dwie inwestycje mieszkaniowe naszej spółki w Warszawie. Pierwsza z nich – Rezydencja Bonifraterska 10A – osiągnęła stan surowy zamknięty. 70 proc. lokali znalazło już swoich nabywców. Pierwsi klienci odbiorą klucze do swoich apartamentów już w I kwartale przyszłego roku. Drugą inwestycją realizowaną przez spółkę jest Osiedle Wilanowska. Wzniesiona jest już w nim trzecia kondygnacja nadziemna. Do chwili obecnej sprzedano 60 proc. lokali, a oddanie osiedla do użytku nastąpi przed końcem przyszłego roku – komentuje Paweł Wassilew, dyrektor sprzedaży i marketingu Vinci Immobilier Polska.

W czerwcu przy ulicy Stefana Żeromskiego zostanie rozpoczęta pierwsza inwestycja deweloperska Vinci Immobilier Polska w Poznaniu. Natomiast we wrześniu ruszy przedsprzedaż kolejnego warszawskiego osiedla mieszkaniowego przy Alei Krakowskiej 285. We wszystkich nowo powstających inwestycjach deweloperskich Vinci Immobilier Polska zamierza lokować jak najwięcej rozwiązań proekologicznych. Będą to instalacje fotowoltaiczne na dachach, stacje ładowania samochodów elektrycznych, zbiorniki retencyjne na deszczówkę, elewacje samoczyszczące, budki lęgowe dla ptaków, domki dla owadów oraz rozwiązania wellbeing, jak na przykład zadaszone miejsca dla rowerów.

Udziałowcami Vinci Immobilier Polska w 70 procentach jest Vinci Immobilier,  francuska spółka z siedzibą w Paryżu, znana na świecie jako generalny wykonawca obiektów użyteczności publicznej oraz inwestycji deweloperskich. Drugim, 30-procentowym udziałowcem jest jeden z największych generalnych wykonawców na rynku polskim – Warbud.