Data dodania: 04/08/2022

Biurowiec Wratislavia Tower we Wrocławiu zostanie odnowiony i przejdzie certyfikację w systemie BREEAM. Modernizację 11-piętrowego obiektu przeprowadzi jego nowy właściciel - Futureal Investments Partners.

Wkrótce ropocznie się remont remont biurowca Wratislavia Tower w centrum Wrocławia.

Futureal Investments Partners, niedawno utworzona spółka Grupy Futureal, rozpocznie remont biurowca Wratislavia Tower  w sierpniu 2022 r., a prace zakończą  się w II kwartale 2023 r. Remont położonego w centrum Wrocławia obiektu obejmie modernizację elewacji i instalacji technicznych, w tym systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Głównym celem inwestora jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wody w celu stworzenia bardziej zrównoważonego energetycznie budynku, który uzyska certyfikat BREEAM Excellent In-Use. Zaplanowano modernizację kina, a na parkingu podziemnym powstanie kilkanaście  stacji ładowania samochodów elektrycznych.


– Wratislavia Tower ma wyjątkową lokalizację, znajduje się w samym centrum Wrocławia i jest dobrze znany lokalnej społeczności, przede wszystkim jako gospodarz festiwalu Nowe Horyzonty. Remont kompleksu jest częścią naszej strategii przekształcania starszych, ale dobrze zlokalizowanych budynków w zrównoważone projekty, zgodnie z zasadami ESG. Futureal Investment Partners wierzy, że taka strategia zaowocuje mniejszym śladem węglowym w porównaniu z budową nowych budynków – powiedział Karol Pilniewicz, dyrektor zarządzający Futureal Investment Partners.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

We Wratislavia Tower od dawna odbywa się Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Wydarzenie pozostanie w tym samym miejscu na kolejną dekadę, na mocy podpisanej w czerwcu umowy Miasto Wrocław wynajęło 54% budynku na 10 lat.

Futureal Investment Partners zainwestowało niedawno w trzy polskie projekty. Oprócz 11-piętrowego Wratislavia Tower o powierzchni 12 000 mkw., firma nabyła również centrum handlowe Galeria Bemowo w Warszawie o powierzchni 30 345 mkw. oraz centrum handlowe Manhattan w Gdańsku o powierzchni 25 570 mkw.