Data dodania: 06/02/2019

Firma Unibep została generalnym wykonawcą trzeciego etapu osiedla Nordic Mokotów. Fiński deweloper YIT rozpoczął sprzedaż 124 mieszkań. W tym roku zapowiada w Warszawie rozpoczęcie budowy kolejnych dwóch inwestycji.

– W ramach dwóch etapów inwestycji Nordic Mokotów wybudowaliśmy łącznie 216 lokali mieszkalnych. Niemal wszystkie zostały już sprzedane. Duże zainteresowanie mieszkaniami w tej lokalizacji utwierdziło nas w przekonaniu, że warto zainwestować w realizację kolejnego etapu. Będzie to nowy, siedmiokondygnacyjny budynek położony na wschód od pierwszego, spójny architektonicznie z istniejącą zabudową – mówi Joanna Lewandowska, dyrektor techniczny YIT w Polsce.

W kolejnym budynku Nordic Mokotów znajdą się 124 mieszkania – od kawalerek o powierzchni około 27 mkw. po apartamenty, których metraż przekroczy 110 mkw. Na parterze przewidziano 5 lokali usługowych, a w garażu podziemnym 138 miejsc postojowych, których część będzie wyposażona w instalacje do ładowania samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Do budowy YIT zastosuje wiele naturalnych materiałów, w tym drewno, którym wyłożone będą m.in. balkony. Zakończenie prac zaplanowano na drugi kwartał 2020 roku.

Oprócz Nordic Mokotów, YIT realizuje obecnie w Warszawie dwa pierwsze etapy osiedla Aroma Park – na Białołęce powstaje 147 mieszkań z ponad 400 planowanych. W drugim kwartale 2019 roku fiński deweloper zamierza rozpocząć budowę 134 lokali w ramach pierwszego etapu inwestycji Parkur Residence, która będzie zlokalizowana na granicy Ursynowa oraz Mokotowa i zaoferuje łącznie 400 mieszkań. YIT pracuje również nad największym w Polsce projektem co-livingowym, który powstanie u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej w Warszawie. Rozpoczęcie budowy blisko 1000 jednostek mieszkalnych zaplanowane jest na czwarty kwartał 2019 roku.