Data dodania: 17/12/2015

Polska centrala Nestlé przenosi się do budynku specjalnie dla niej zaprojektowanego przez Estudio Lamela. Nestlé House znajduje się przy ul. Domaniewskiej 32 w Warszawie i obejmuje 17,8 tys. mkw. powierzchni. Obiekt ubiega się o certyfikat w systemie BREEAM.

Nestlé House to jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych na Mokotowie. Inwestycja została zaprojektowana przez architektów z Estudio Lamela. Całkowita powierzchnia biurowa na ośmiu kondygnacjach wynosi 17,8 tys. mkw., z czego biura Nestlé zajmą 10 tys. mkw. (część parteru oraz 4 piętra).

W nowej siedzibie wszystkie stanowiska pracy mają dostęp do światła dziennego i są rozmieszczone w odległości nie większej niż 5 m od okna. Przestrzeń została zorganizowana tak, aby znalazło się w niej jak najwięcej pomieszczeń o różnym przeznaczeniu: do pracy przy komputerze, spotkań, miejsca do rozmów telefonicznych i do relaksu. Na dwupoziomowym parkingu podziemnym do dyspozycji pracowników jest 200 miejsc parkingowych dla samochodów służbowych, a na zewnętrznym parkingu dodatkowe 65 miejsc. W pobliżu jest też bezpłatny parking P+R Wilanowska. Zadbano również o rowerzystów – z myślą o nich stworzono ok. 130 stanowisk rowerowych oraz 9 pryszniców.

– Zależało nam, aby biurowiec był wizytówką firmy oraz miejscem przyjaznym dla naszych pracowników. Chcieliśmy również, aby znajdował się w niewielkiej odległości od obecnej siedziby, w biznesowej części miasta, w miejscu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i komunikacją publiczną – mówi Krystyna Foreman, kierownik ds. Administracji Nestlé Polska.

Inwestycja oferująca powierzchnię biurową klasy A jest w trakcie pozyskiwania certyfikatu BREEAM, potwierdzającego zastosowanie zasad zrównoważonego budownictwa, w tym wysokiego poziomu energooszczędności i licznych rozwiązań przyjaznych środowisku. W Nestlé House zastosowano system VRV zapewniający możliwość uzyskania idealnej temperatury w pomieszczeniach oraz zbalansowanie przepływu świeżego powietrza i wilgotności, a także BMS - kontrolujący temperaturę, działanie systemu przeciwpożarowego i wszystkich pozostałych systemów w budynku. Podwójnie przeszklona fasada obiektu minimalizuje straty energii, zmniejsza poziom hałasu, zapewnia dostęp dziennego światła przy każdym stanowisku pracy, natomiast wydajny i oszczędny system HVAC dba o komfort termiczny i jest przyjazny środowisku.