Data dodania: 21/05/2013

Na budowanym w centrum Katowic osiedlu Dębowe Tarasy zgodnie z planem ukończono prace konstrukcyjne przy najwyższej kondygnacji. Z tej okazji na 11-pietrowym budynku umieszczono symboliczną wiechę. Inwestycję realizuje austriacki deweloper i inwestor Immofinanz Group. W jej ramach powstaje 317 komfortowych i nowoczesnych mieszkań.

Wysoki na 37 metrów budynek C3 to jeden z trzech, które do końca roku zostaną oddane do użytku w ramach III etapu inwestycji. Na dwóch niższych, pięciokondygnacyjnych, wiechy pojawiły się już na początku lutego. Wartość całej inwestycji wynosi ok. 21,7 mln euro.

Dębowe Tarasy, inwestycja Immofinanz Group

Jak podkreśla Janusz Olesiński, dyrektor projektu Dębowe Tarasy III, pod względem niektórych prac budowa wyprzedza harmonogram. – Terminowość realizacji inwestycji, w połączeniu z oferowanymi klientom zamkniętymi mieszkaniowymi rachunkami powierniczymi, to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa transakcji – dodaje Janusz Olesiński.

Generalnym wykonawcą III etapu osiedla Dębowe Tarasy jest firma Skobud z Żywca. Budynek C3 będzie posiadał kubaturę 74 225,5 msześc. i 25 557,49 mkw. powierzchni całkowitej, na 11 kondygnacjach mieszkalnych znajdzie się 217 mieszkań. W obiekcie zaprojektowano również dwie kondygnacje garażowe.

Dębowe Tarasy, inwestycja Immofinanz Group

Uroczystość zawieszenia wiechy (na Górnym Śląsku zwanej glajchą) to tradycja budowlana. W taki właśnie sposób zwyczajowo świętuje się zakończenie jednego z ważniejszych etapów budowy domu – położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu. Na współczesnych budowach – jak na Dębowych Tarasach – funkcję wieńca często pełnią nieduże, ale pomysłowe konstrukcje z drewna.

Dębowe Tarasy powstają w centrum Katowic, w pobliżu Parku Śląskiego (d. WPKiW) oraz Silesia City Center. W ramach dwóch pierwszych etapów inwestycji do użytku oddano ponad 500 mieszkań.

Dębowe Tarasy, inwestycja Immofinanz Group

Dla osiedla Dębowe Tarasy zaprojektowano budynki o kaskadowej architekturze oraz bardzo widnych mieszkaniach. Projekt zakłada wysoki standard wykonania (np. wykończenie powierzchni wspólnych, szybkie windy, dużo zieleni na terenie osiedla), monitorowany wstęp na osiedle, możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu.

W 2008 roku projekt i realizacja już wybudowanej części osiedla uhonorowano prestiżowymi nagrodami: tzw. „Oskarem” budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.