Data dodania: 26/03/2020

MLP Group kupiło działkę pod dwoje pierwsze centrum logistyczno-dystrybucyjne w województwie łódzkim. Inwestycja powstanie w południowo-wschodniej części Łodzi. Docelowo obejmie ok. 80 tys. mkw. powierzchni najmu.

Kompleks MLP Łódź zlokalizowany jest w dzielnicy Widzew, 4 km od autostrady A1. Nowy projekt powstanie przy ul. Ofiar Terroryzmu 11 września, na działce ok. 20 ha, a jego  docelowa powierzchnia najmu wyniesie ok. 80 tys. mkw. Dostarczy przestrzenie magazynów wielkopowierzchniowych typu BTS, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Nowe centrum powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a obiekty magazynowe spółki będą zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM. Kompleks logistyczny MLP Łódź skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

– Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować zakup tej nieruchomości. Centralna Polska to jeden z najbardziej obiecujących regionów w kraju, a do tego doskonała lokalizacja naszego nowego projektu, w samym centrum, szybko zyska duże zainteresowanie wśród potencjalnych najemców - powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group. Budowa nowego centrum logistycznego ruszy na początku 2021 roku, a wydanie pierwszego gotowego obiektu zaplanowane jest na trzeci kwartał 2021 roku.

– Celem strategicznym MLP Group jest obecność spółki w kluczowych regionach kraju i dlatego na nich będziemy dokonywać nowych akwizycji działek, co pozwoli nam na zwiększenie naszego  zaangażowania na wspomnianych obszarach. W najbliższym czasie możemy spodziewać się znacznego spowolnienia na rynku, wtedy kluczowe znaczenie będą miały lokalizacje w obrębie dużych miast. Dlatego my, jako MLP Group nie obawiamy się tego, właśnie ze względu na obecność Grupy w newralgicznych miejscach w kraju – dodała Agnieszka Góźdź.

Centrum dystrybucyjne MLP Łódź to już 11 park spółki w Polsce. W tym roku planowane jest także dołączenie do portfela nieruchomości nowego projektu w Austrii w okolicach lotniska we Wiedniu. Grupa posiada również szereg umów rezerwacyjnych na zakup nowych gruntów pod planowane centra logistyczne w Polsce, Niemczech i Austrii.