Data dodania: 19/11/2015

Grupa Mirbud zwiększyła w trzecim kwartale przychody o ponad 10 proc. z 199,3 mln zł w roku 2014 do 219,8 mln zł w 2015 r. Obecny portfel zamówień Grupy ma wartość 1,9 mld złotych, w tym w sumie 800 mln przypada na bieżący rok.

Narastająco po trzech kwartałach 2015r. Grupa Kapitałowa osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich segmentach działalności. Rentowność sprzedaży Grupy w tym okresie względem analogicznego okresu 2014r. uległa podwyższeniu o prawie 2pp. W ocenie zarządu spółki, wynikało to głównie z obniżenia się poziomu przychodów ze sprzedaży na nisko-marżowych robotach inżynieryjno-drogowych oraz podwyższenia rentowności na robotach inżynieryjno – drogowych o prawie 10%,  a na działalności deweloperskiej o 5,76%.

- Wszystkie nasze sektory działalności przyniosły w trzecim kwartale stabilny poziom rentowności. Nieznacznie zwiększyliśmy także naszą sprzedaż. Zbudowaliśmy także portfel zamówień, który już teraz gwarantuje nam przychody na poziomie 600 milionów złotych rocznie przez kolejne 2 lata. Startujemy w kolejnych przetargach o wartości w sumie ponad 8 miliardów złotych, które mogą przyczynić się do zwiększenia wolumenu sprzedaży – mówi Jerzy Mirgos, prezes Mirbudu.

Jak zaznacza, spółka zwiększyła swój potencjał realizacyjny w zakresie projektów drogowych. - W kontekście planowanych wydatków na rozbudowę sieci dróg w Polsce na poziomie ponad 100 mld złotych, może to być dobrym prognostykiem dla grupy Mirbud. Zwiększamy także nasz udział na rynku developerskim. JHM ma obecnie w ofercie sprzedaży ponad 900 mieszkań, co powinno zwiększyć sprzedaż tej spółki już 2016 roku i kolejnych latach – zapowiada Mirgos.

Nadal główny udział w strukturze sprzedaży Grupy stanowiły usługi budowlano-montażowe ok. 89% całości sprzedaży. Wśród przychodów z usług budowlano-montażowych największe przychody generowały: segment budynków, usługowych i handlowych, stanowiący prawie 58% tych usług (wzrost udziału o ok. 10,5% względem analogicznego okresu roku ubiegłego), a także sprzedaż usług w segmencie robót inżynieryjno-drogowych, które stanowiły ponad 32% sprzedaży (wzrost udziału o ponad 1,5 pkt.%) oraz segment budynków użytku publicznego, który wygenerował ok. 10% przychodów (spadek udziału o prawie 12% versus III kwartał roku 2014).