Data dodania: 29/11/2016

W warszawskiej dzielnicy Wawer ruszyła budowa pierwszego etapu pierwszej fazy projektu Miasteczko Wawer. Cała inwestycja obejmie ok. tysiąc mieszkań na terenie 7 ha i ma powstać na przestrzeni 8 lat.

Deweloperem realizującym inwestycję jest spółka Miasteczko Wawer należąca do Grupy Kapitałowej Mera-Pnefal. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna FS&P Arcus, a na generalnego wykonawcę wybrano firmę Totalbud. Osiedle powstanie u zbiegu ulic Bysławskiej i Poezji, w zielonej części Warszawy.

- Projekt ma zintegrować się z otoczeniem. Całość będzie realizowana w 8 etapach, co zajmie prawdopodobnie 8 lat, ale jest to jeden spójny projekt. Między budynkami przewidzieliśmy znaczne przestrzenie, mieszkania będą wysokie, z dużą ilością przeszkleń – podkreśla Robert Żurawski, prezes Grupy Kapitałowej Mera-Pnefal, inwestor projektu.

Na przełomie sierpnia i września br. rozpoczęła się budowa pierwszego etapu inwestycji, który obejmie łącznie 63 mieszkania, liczące od 1 do 4 pokoi. Mieszkania będą mieć powierzchnię od 36 do 89 mkw. W drugim etapie, który wystartuje wiosną 2017 r., zaplanowano ok. 100 mieszkań o ponadprzeciętnej wysokości. Powstaną w przebudowanym 8-kondygnacyjnym dawnym budynku biurowym i mają mieć loftowy charakter.

Realizacja pierwszego etapu ma się zakończyć na przełomie września i października 2017 roku. Inwestor ma pozwolenie na budowę następnych 370 mieszkań, które łącznie z pierwszymi 63 powstaną na działce o powierzchni ok. 28 tys. mkw. Firma rozpoczęła już prace zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę kolejnych 570 mieszkań, które zajmą grunt o powierzchni 35 tys. mkw. Docelowo w ramach inwestycji planowanych jest 11 budynków 4-9-kondygnacyjnych – łącznie ok. 1000 mieszkań. W podziemnej części osiedla powstanie w sumie nieco ponad tysiąc miejsc parkingowych.

- Poprzez odpowiednie rozmieszczenie budynków, uzyskaliśmy dużą – nieprzeciętną jak na współczesne budownictwo mieszkaniowe – przestrzeń, dzięki czemu każdy z właścicieli ogródków na parterze czy też przestronnych balkonów lub tarasów na wyższych kondygnacjach będzie mógł korzystać z nich w komfortowy sposób. W budynkach zaplanowane zostały kameralne klatki schodowe, hala garażowa i komórki lokatorskie, a na terenie osiedla – miejsca postojowe oraz place zabaw. W pierwszym, czterokondygnacyjnym budynku wyróżnikiem są duże przeszklenia i zielona ściana o starannie zaaranżowanej roślinności – mówi Mariusz Ścisło, prezes zarządu pracowni architektonicznej FS&P Arcus, odpowiedzialnej za projekt osiedla.