Data dodania: 07/02/2017

Giełdowa grupa Marvipol zawarła w styczniu br. 70 umów sprzedaży mieszkań i lokali usługowych, o 84% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. Zarząd spółki ocenia, że w całym 2017 r. sprzedaż wzrośnie co najmniej o kilkanaście procent.

Wartość zawartych w styczniu umów sprzedaży mieszkań wyniosła 24,6 mln zł, o 76% więcej niż rok wcześniej. Na koniec stycznia w ofercie Marvipol znalazły się 643 mieszkania i lokale użytkowe, a obecnie posiadany bank pozwalał na wprowadzenie do sprzedaży około 1630 lokali. Wypracowany rezultat jest drugim, w ponad 20 letniej historii Grupy, najlepszym styczniowym wynikiem sprzedaży. Motorem sprzedaży segmentu mieszkaniowego Grupy Marvipol pozostaje Central Park Ursynów, od trzech lat plasujący się w gronie najlepiej sprzedających się projektów mieszkaniowych Warszawy.

- Wzrost sprzedaży mieszkań, obok stabilnie wysokiej sprzedaży lokali z Central Park Ursynów, będą stymulować nowe projekty mieszkaniowe z wyższych segmentów rynku, pozwalające nam dotrzeć do nowych grup klientów – informuje Mariusz Książek, prezes Marvipolu.

Marvipol ma na swoim koncie 21 zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych z 300 tys. mkw. PUM/PUU. Obecnie Grupa Marvipol komercjalizuje 8 inwestycji mieszkaniowych oraz jest zaangażowana w budowę i komercjalizację 6 projektów magazynowo - logistycznych.