Data dodania: 25/03/2015

Spółka Skanska Residential Development Poland rozpoczęła realizację nowej inwestycji przy ulicy Rudzkiej w Warszawie. Na skraju lasu Bielańskiego powstanie kameralne osiedle Mickiewicza. Będzie to pierwszy w Polsce kompleks mieszkalny, który ma szansę uzyskać certyfikację BREEAM.

Projekt inwestycji został przygotowany przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci. Osiedle Mickiewicza będzie liczyć łącznie 497 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 105 mieszkań o powierzchni od 22 do ponad 100 mkw. Dla komfortu mieszkańców zaprojektowano lokale o różnych rozkładach: od jedno- czy dwupokojowych z aneksem kuchennym, po większe – cztero-i pięciopokojowe. Planowany termin oddania pierwszych mieszkań do użytku to ostatni kwartał 2016 r.

Skanska będzie ubiegać się dla Osiedla Mickiewicza o certyfikat BREEAM, wiz. materiały inwestora

- Będziemy ubiegać się o certyfikat BREEAM, charakterystyczny dla zrównoważonego budownictwa. Byłby to prawdopodobnie pierwszy budynek mieszkalny w kraju, wyróżniony przez niezależnych, międzynarodowych ekspertów za wysoką jakość, bezpieczeństwo i rozwiązania ograniczające wpływ inwestycji na środowisko. Dotychczas takie certyfikaty otrzymywały przeważnie budynki biurowe - mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.

W częściach wspólnych osiedla zostanie wykorzystane energooszczędne oświetlenie, a dzięki panoramicznym oknom wszystkie mieszkania będą dobrze doświetlone światłem naturalnym. Dodatkowo, mieszkańcy będą mogli korzystać ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej. Wybrane mieszkania zostaną też wyposażone w rozwiązania tzw. inteligentnego domu.

- Projektujemy obecnie teren rekreacyjny, gdzie chcemy stworzyć ogrody-labirynty, drewniany plac zabaw i pole piaskowe dla dzieci czy strefę fitness. Większość tak zwanej powierzchni biologicznie czynnej zostanie zachowana. Dodatkowo części wspólne wypełnimy starannie zaprojektowaną rodzimą zielenią, m.in. bylinami i trawami, dzięki czemu będzie to miejsce, do którego będzie chciało się wracać po pracy i spędzać tu czas z najbliższymi – mówi Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu Skanska Residential Development Poland.

Dzięki elastycznej konstrukcji budynku lokatorzy będą mogli dostosowywać rozkład mieszkania do własnych potrzeb. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w drzwi z certyfikatem antywłamaniowym. Dodatkowo, na dużych balkonach zostaną zamontowane specjalne krany, umożliwiające pielęgnację roślin. Na podziemnym parkingu znajdzie się 106 poszerzonych miejsc parkingowych. Dzięki odpowiednim wentylacjom i czujnikom będą mogły tam parkować również samochody z instalacją LPG. Do dyspozycji mieszkańców będą też stojaki na rowery i boksy dla jednośladów.