Data dodania: 21/07/2020

W centrum Grodziska Mazowieckiego trwa budowa projektu mieszkaniowego Sienkiewicza 44. W budynku, który będzie gotowy w połowie przyszłego roku, znajdują się proekologiczne zielone tarasy, przynależne do części mieszkań.

RWJ Development realizuje w Grodzisku Mazowieckim Apartamenty Sienkiewicza.

Inwestycja przy Sienkiewicza 44 to kameralny, trzypiętrowy budynek z windą o oryginalnej architekturze i kompozycji przestrzennej. W projekcie przewidziano 32 apartamenty, w tym 19 dwupoziomowych z antresolą, garaże podziemne oraz 700 mkw. powierzchni dla lokali handlowo-usługowych. Projekt obiektu powstał na deskach Pracowni Projektowej ArchiKar. Architekci zastosowali ceglaną elewację i duże, niestandardowo rozmieszczone okna. Do części mieszkań przynależeć będą zielone tarasy.

– W centrach miast, w tym Grodziska, zagęszczenie zabudowy niestety wymusza do operowania alternatywnymi przestrzeniami zieleni – tarasami, zielonymi dachami, czy ścianami. My postawiliśmy na tarasy. Każda zieleń wykorzystana w budownictwie wspiera funkcjonowanie mieszkańców, zmniejszając promieniowanie cieplne, wspomagając filtrowanie powietrza i spełniając wszystkie założenia ekologiczne, skupione na dobrostanie człowieka – mówi Monika Rohoza, prezes RWJ Development.

Generalnym wykonawcą jest firma DK 2018 Budownictwo. Jak zapowiada inwestor – spółka RWJ Development - budynek zostanie oddany mieszkańcom w czerwcu 2021 roku.