Data dodania: 06/05/2009

Na rynku gliwickich nieruchomości komercyjnych przeznaczonych do wynajmu pojawiła się nowa oferta powierzchni biurowej. W czwartek 19 lutego br. w części biurowej kompleksu „Leonardo da Vinci 12” zlokalizowanego w gliwickiej Strefie Ekonomicznej przy ul. Leonarda da Vinci 12, zakończyła się przebudowa piętra, które w dniu następnym zostało przekazane najemcy – gliwickiemu oddziałowi dużej, znanej firmy informatycznej.

Nowa inwestycja, zaplanowana jako „build to suit”, skierowana była do klientów ceniących sobie duże, nieskrępowane powierzchnie, których nie trzeba współdzielić z wieloma najemcami. W dwukondygnacyjnym budynku biurowym, oprócz firmy reklamowej zlokalizowanej na parterze, całe piętro zagospodarowano dla jednego najemcy.

Modernizacja piętra polegała na dostosowaniu otwartej powierzchni do wymogów i standardów klienta, na ponad 920 metrach kwadratowych w niespełna 3 miesiące. Wykonano podział powierzchni na przestronne pokoje biurowe, w których m.in. zainstalowano nowoczesne naświetla dachowe i niezależną klimatyzację. Wszystkie pomieszczenia socjalne i sanitarne wyposażono w wysokiej klasy armaturę i glazurę. Sieć komputerową poprowadzono wg standardów dla kategorii 6.

Obecnie właściciel kompleksu planuje rozpoczęcie kolejnej fazy inwestycji – budowy budynku magazynowo-biurowego o łącznej powierzchni około 4000 m. kw. Budynek będzie spełniał wymagania klasy A zarówno w odniesieniu do powierzchni biurowej jak i magazynowo – produkcyjnej.

Według podstawowych założeń nieruchomość ma stanowić alternatywę dla powierzchni magazynowych oferowanych przez duże parki oraz centra logistyczne na terenie KSSE i aglomeracji śląskiej. Oferta ukierunkowana będzie na klientów poszukujących powierzchni w samodzielnie funkcjonującej lokalizacji – wybudowanej z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb. Dzięki lokalizacji w Strefie Ekonomicznej przyszły najemca może uzyskać zwolnienie z podatku dochodowego. Dodatkową zaletą położenia nieruchomości są właśnie Gliwice, gdzie wkrótce powstanie największy w Polsce węzeł komunikacyjny – skrzyżowanie autostrad A1 z A4.