Data dodania: 13/01/2023

Deweloper Panattoni kupił 35 ha gruntu w rejonie Wrocławia. Na nowym terenie powstanie druga część dolnośląskiego kompleksu logistycznego Wrocław Campus. Firma rozpocznie realizację nowych budynków o powierzchni 160 000 mkw. w II kwartale br.


Panattoni powiększa dolnośląski kompleks logistyczny Wrocław Campus.

Z nowoczesnych i proekologicznych powierzchni magazynowych w ramach kompleksu Wrocław Campus korzystają już firmy branży e-commerce oraz automotive: ID Logistics/Amazon, koreański operator logistyczny Unico oraz producent kabli samochodowych Leoni. Kompleks po rozbudowie będzie dysponował 350 tyś. mkw. w ramach 6 budynków na obszarze 75 hektarów. Na nowo zakupionych gruntach o powierzchni 35 ha Panattoni rozpocznie już w II kw. br. realizację dwóch budynków o łącznej powierzchni ok. 160 000 mkw.

– Na stolicę Dolnego Śląska stawiają globalne marki, które zyskują możliwość szybkiego dotarcia do licznych rynków europejskich, przy niższych kosztach operacyjnych w Polsce, względem zachodniej Europy. Region Wrocławia w III kw. 2022 r. zajmował z wynikiem około pół miliona m kw. trzecie miejsce w kraju pod względem popytu na powierzchnię przemysłową. Zapotrzebowanie cały czas jest ogromne, dlatego realizujemy kolejne gigantyczne inwestycje, w strategicznych lokalizacjach – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Wrocław Campus przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie „excellent” – najwyższym obecnie na polskim rynku nieruchomości przemysłowych. Deweloper m.in. wzmocni dach pod instalacje fotowoltaiczne, a także przygotuje tereny zielone, zwiększające atrakcyjność wizualną oraz bioróżnorodność inwestycji. Panattoni zrealizuje również towarzyszącą obiektom infrastrukturę drogową, elektryczną, wodociągową i kanalizacyjną.

– Głównym motorem napędowym Wrocław Campus będzie e-commerce, który skorzysta na międzynarodowym potencjale inwestycji. Sektor e-handlu w Europie na koniec 2021 roku był wart ok. 730 mld dolarów, a według prognoz ma osiągnąć 1,2 bln dolarów w 2025. Polska ze względu na strategiczne położenie stała się hubem dla największych rynków Starego Kontynentu, a Dolny Śląsk to jeden z najważniejszych ośrodków – dodaje Marek Dobrzycki.

Powierzchnia dostarczona przez Panattoni na Dolnym Śląsku liczy łącznie ok. 2,5 mln mkw., a w realizacji dewelopera są powierzchnie magazynowe o łącznej powierzchni ponad 200 tys mkw.