Data dodania: 04/01/2019

Victoria Dom odnotował w 2018 roku rekordową sprzedaż mieszkań. Działający na warszawskim rynku deweloper zakontraktował ponad 30% więcej mieszkań niż rok wcześniej. W tym roku zarząd spółki spodziewa się dalszego wzrostu sprzedaży.

W samym czwartym kwartale minionego roku Victoria Dom podpisała z klientami 341 umów deweloperskich względem 243 sprzedanych lokali w 4 kwartale 2017 r., co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku o ponad 40%. W skali całego roku deweloper sprzedał 1055 mieszkań. To rekordowy wynik w historii spółki. Jest on jednocześnie ponad 30% wyższy niż uzyskany w poprzednim roku, kiedy zakontraktowano 803 lokale.

- Na rynku warszawskim utrzymuje się dobra koniunktura. Klienci cały czas poszukują funkcjonalnych mieszkań, w dobrych lokalizacjach i konkurencyjnych cenach. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, żeby odpowiedzieć na ten popyt. Posiadamy duży bank ziemi umożliwiający systematyczne wprowadzanie do oferty nowych atrakcyjnych projektów. W efekcie spodziewamy się w bieżącym roku i kolejnych latach dalszego wzrostu sprzedaży lokali - mówi Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom. W 2018 roku spółka sprzedała inwestorowi finansowemu projekt mieszkaniowy na rynku niemieckim, który obejmował 216 mieszkań o powierzchni ponad 16.000 mkw. PUM. W najbliższych kwartałach roku spółka planuje wprowadzenie do oferty trzech kolejnych berlińskich projektów.