Data dodania: 11/06/2019

Po zrealizowaniu pierwszej inwestycji na zagranicznym rynku Dekpol ma apetyt na więcej. Spółka zamierza pozyskać na Litwie kolejne kontrakty w zakresie generalnego wykonawstwa.

Podczas konferencji zorganizowanej przez polską ambasadę w Wilnie Michał Skowron, wiceprezes spółki Dekpol, zaprezentował potencjał Grupy w obszarze generalnego wykonawstwa. Omówił także zrealizowaną w ubiegłym roku inwestycję obejmującą wybudowanie na terenie Litwy fabryki produkcyjnej o powierzchni ponad 20 tys. mkw. z biurowcem oraz galeriami łączącymi hale. W ramach projektu wybudowana została również m.in. kotłownia centralna, wartownia, drogi wewnętrzne i place o powierzchni 20 tys. mkw. Był to pierwszy zagraniczny kontrakt Grupy Dekpol w ramach usług generalnego wykonawstwa.

- Potrzeby rynku budowlanego na Litwie są duże. Planowane są poważne inwestycje handlowe, biurowe i mieszkaniowe. Kontynuowane są budowy dróg i infrastruktury kolejowej w ramach perspektywy funduszy UE. Chcemy rozwijać nasz segment generalnego wykonawstwa na Litwie – podkreślił Michał Skowron.

W konferencji oraz dyskusji wzięli udział przedstawiciele m.in. Litewskiej Agencji Promocji Inwestycji Invest Lithuania oraz Ministerstwa Gospodarki i Innowacji Republiki Litewskiej. W rozmowie dotyczącej szans i zagrożeń w oparciu o doświadczenia inwestorów i firm wykonawczych wzięli udział: Rafał Glaza, Dyrektor Techniczny Dekpol, Mirosław Żurawski, Expansion Manager z Decathlon Group oraz Andrzej Przesmycki CEO Project Management Group.