Data dodania: 20/09/2022

Nhood Polska dopina projekt wielofunkcyjnej inwestycji w warszawskim Wilanowie. Firma dopracowuje elementy architektoniczne obiektu oraz otaczających go przestrzeni, a także intensyfikuje rozmowy z potencjalnymi najemcami. Wstępny harmonogram zakłada otwarcie projektu Wilanów Park w drugiej połowie 2026 roku. 


Nhood Polska dopracowuje koncepcję Wilanów Park w Warszawie


Wilanów Park to nowoczesny wielofunkcyjny projekt łączący przestrzenie handlowe, gastronomiczne, usługowe oraz rozrywkę w otoczeniu dwuhektarowego parku miejskiego. Inwestycja powstanie w południowej części Warszawy, na skraju Miasteczka Wilanów w kwartale ulic Uprawnej, Przyczółkowej, Karuzela oraz alei Rzeczypospolitej. Właścicielem terenu jest spółka Ceetrus Polska, a za prace nad jej założeniami i funkcjami odpowiada zespół Nhood Polska. Firma dopracowuje koncepcję inwestycji realizowanej zgodnie z koncepcją 15-minutowego miasta.

Wilanów Park stworzą obiekt o funkcjach handlowych o GLA 50 tys. mkw., gdzie zaplanowano hipermarket, wielkopowierzchniowy sklep sportowy oraz sklepy marek odzieżowych z różnych segmentów, całoroczna oranżeria z częścią gastronomiczną, wielosalowe kino, dwa wielofunkcyjne budynki, a także dwuhektarowy ogólnodostępny park miejski, którego kształt został wypracowany wspólnie z lokalną społecznością, Urzędem Dzielnicy Wilanów i zaprojektowany przez pracownię RS Architektura Krajobrazu. Będzie to przestrzeń z rozbudowanym układem funkcjonalnym oraz zielenią wysoką i niską, polanami, ścieżkami edukacyjnymi, placami zabaw oraz sceną teatralną.


Oranżeria połączy park miejski z częścią handlową całej inwestycji.

W ostatnich miesiącach zespół Nhood Polska dopracowywał projekt architektoniczny. Osią inwestycji od strony powstającej alei Rzeczpospolitej będzie plac miejski z tarasem widokowym, zlokalizowany przy wejściu do obiektu. Z kolei od strony ulicy Przyczółkowej oś projektu dopełni Oranżeria, która połączy park miejski z częścią handlową. – Oranżeria będzie charakterystycznym elementem naszej inwestycji i jej znakiem rozpoznawczym. Chcemy, by stała się atrakcyjnym miejscem spotkań mieszkańców, które będą mogli odwiedzać również w niedziele. Obecnie pracujemy nad jej konceptem zarówno od strony architektonicznej, jak i obecności najemców gastronomicznych odpowiadających oczekiwaniom klientów – podkreśla Grzegorz Kwiecień, kierownik projektu Wilanów Park.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Nhood Polska planuje, by przestrzenie o funkcjach rozrywkowych i gastronomicznych stanowiły znaczącą część inwestycji. Analizy i badania rynku, z których korzysta zespół Nhood, wskazują, że w strefie zasięgu inwestycji mieszkają klienci zainteresowani unikatowymi konceptami. – W najbliższych tygodniach chcemy rozszerzyć współpracę z najemcami i rozpocząć rozmowy na temat dostępnych w Wilanów Park powierzchni handlowych, a także możliwości i warunków najmu lokali – zapewnia Marcin Matysiak, dyrektor komercjalizacji Nhood Polska.

Na terenie inwestycji Wilanów Park pojawią się liczne zrównoważone rozwiązania zapewniające retencję wody, oszczędność energii i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, zrównoważoną gospodarkę odpadami, a także dostęp do zielonego transportu – w tym stacje rowerów miejskich oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. W przyszłości kompleks otoczy sieć ścieżek rowerowych. Będzie to kolejna inwestycja Nhood Polska, dla której firma będzie ubiegała się o certyfikat BREEAM New Construction oraz BREEAM for Communities.