Data dodania: 15/07/2021

W Białogardzie powstaje nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa o łącznej powierzchni 6010 mkw.  Inwestycję dla firmy Korpo realizuje Commercecon, generalny wykonawca obiektów przemysłowych. W zakładzie zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób.


Commercecon buduje halę produkcyjno-magazynową dla firmy Korpo.


Nowy zakład Korpo powstaje w Białogardzkim Parku Inwestycyjnym „Invest-Park”. Będą w nim wytwarzane przekładnie oraz zespoły napędowe wykorzystywane w maszynach rolniczych i budowlanych oraz w wózkach widłowych. Inwestycja pozwoli przedsiębiorstwu zwiększyć moce produkcyjne, które dotychczas opierały się na działającej od 1995 roku fabryce w Jaworze.


Prace budowlane nabierają tempa. Efektem końcowym będzie nowoczesny budynek produkcyjno-magazynowy z przestrzenią biurową, o łącznej powierzchni 6010 mkw. Generalne wykonawstwo powierzono firmie Commercecon, która od ponad 20 lat specjalizuje się w kompleksowej budowie obiektów przemysłowych.


– W ramach generalnego wykonawstwa odpowiedzialni jesteśmy za kompleksową realizację inwestycji w zakresie robót budowlanych, instalacyjnych, a także zagospodarowania terenu, aż po uzyskanie dla inwestora pozwolenia na użytkowanie. Technologia budowy hali została dopasowana do potrzeb wynikających z prowadzonego przez firmę Korpo innowacyjnego procesu produkcyjnego – podkreśla Robert Knap, kierownik budowy w firmie Commercecon.
 Obiekt ma być oddany do użytkowania w listopadzie tego roku.