Data dodania: 15/07/2021

W Żarskiej Wsi na Dolnym Śląsku powstaje kompleks Hegelmann Hub Poland. Inwestycja zapewni pełne zaplecze usług dla przewoźnika, floty i kierowców. Jej wykonawcą jest Strabag.


Centrum operacyjne Hegelmann powstaje na działce o powierzchni 11,6 ha. Na rozległym terenie, poza biurem firmy, zaplanowano bazę podzieloną na kilka stref. Część biurowa - przestrzeń dla zespołu Hegelmann Poland oraz około 60 dodatkowych biur dla podmiotów zewnętrznych - znajdować się będzie w nowoczesnym, trzykondygnacyjnym budynku. Rozbudowane zaplecze to hotel oferujący ponad 750 miejsc noclegowych. Pokoje zaprojektowano z uwzględnieniem potrzeb kierowców wracających z europejskich tras.
Hegelmann Hub Poland powstanie w gminie Zgorzelec.

W strefie usługowej znajdować się będzie rozbudowane zaplecze dla samochodów ciężarowych. W budynku o powierzchni 6 820 mkw. przewidziano pełen zakres świadczeń dla zmotoryzowanych: od warsztatu i stacji diagnostycznej, aż po lakiernię i dopasowaną do gabarytów TIR-ów myjnię. 


Dla samochodów ciężarowych powstanie również magazyn. Na powierzchni 5 900 mkw. znajdować się będzie zaplecze dla części zamiennych oraz opon. Dalsze plany rozbudowy Hegelmann Hub Poland przewidują powstanie odrębnego kompleksu logistycznego i centrum magazynowego. Wokół biura, hotelu, stref usługowych oraz magazynów zaplanowano parkingi , które pomieszczą jednocześnie 220 ciężarówek i 450 aut osobowych.


W dniu 14 lipca 2021 r. na terenie budowy odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego. Za realizację robót odpowiada firma Strabag – jej maszyny wjechały już na plac budowy. Otwarcie kompleksu zaplanowano na połowę 2022 r. Wartość inwestycji Hegelmann na dzień dzisiejszy to ponad 22 mln euro, jednak już teraz inwestor przewiduje dalszą rozbudowę kompleksu.