Data dodania: 13/01/2021

Cavatina zakończyła 2020 rok z portfelem projektów komercyjnych o wielkości 0,5 mln mkw. W ciągu kolejnych 5 lat zamierza tę liczbę podwoić i osiągnąć milion mkw.  W ubiegłym roku deweloper uruchomił inwestycje o wartości 424,9 mln euro.

W 2020 roku Cavatina Holding przeprowadziła transakcje sprzedaży Equal Business Park w Krakowie: budynki A, B, C (Apollo-Rida/Ares) oraz 65% udziałów w Chmielna 89 w Warszawie (Madison International Realty). Ich wartość to ok. 206,5 mln euro. Cavatina specjalizuje się w wielofunkcyjnych projektach. Wierząc w ich potencjał swoje działania prowadzi dziś, poza Warszawą, w Bielsko-Białej, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Daniel Draga, wiceprezes w Cavatina Holding: Stawiamy na miastotwórcze inwestycje.– Stawiamy na miastotwórcze inwestycje, które łączą mieszkania, biura, usługi i kulturę, ponieważ są one lepiej zaprojektowane, poprawiają funkcjonowanie miasta oraz są bardzo dobrze przyjmowane przez lokalne społeczności. Pamiętając o wyzwaniach tego roku, chcemy, żeby realizowane przez nas projekty wyróżniały się jakością architektury i uwzględniały rozwiązania gwarantujące podwyższony standard bezpieczeństwa – zaznacza Daniel Draga, wiceprezes w Cavatina Holding.

Zdaniem Cavatiny, przyszłością̨ polskich miast oraz sektora nieruchomości są właśnie wielofunkcyjne inwestycje typu mixed-use, w ramach których powstaną apartamenty na wynajem. W portfolio Grupy Cavatiny już teraz jest wiele takich projektów, a w 2021 roku firma będzie realizować kolejne, o zróżnicowanych funkcjach, dostosowane do potrzeb użytkowników – najemców oraz lokalnych społeczności. – Wierzymy, że funkcje mieszkalne w projektach mixed-use, które stanowią sporą część inwestycji w ramach Grupy, będą miały pozytywny wpływ na wyceny aktywów biurowych Cavatiny. Segment mieszkań na wynajem, którym zajmuje się spółka w ramach naszej grupy kapitałowej, pomoże realizować inwestycje zróżnicowane w funkcjach oraz w źródłach dochodu – podkreśla Daniel Draga.


W ocenie firmy, inwestycje, które zostaną rozpoczęte właśnie teraz – w czasie pandemii – mają ogromne szanse na sukces i bardzo dobrze wpiszą się w dążenia wielu firm planujących nową organizację pracy biurowej w nowoczesnych komfortowych warunkach w erze postcovidowej. Firma ma zabezpieczone projekty, które pozwolą jej na osiągnięcie skali 1 mln mkw. do końca 2025 r.