Data dodania: 14/06/2013

Rozpoczął się kolejny etap budowy Placu Unii. Od kilku tygodni można podziwiać charakterystyczną elewację budynku, a wewnątrz pełną parą idą prace wykończeniowe. Jednocześnie kończy się montaż imponującego szklanego dachu łączącego wszystkie części kompleksu. Jesienią tego roku Plac Unii będzie gotowy.

Jeszcze w maju na budowie Placu Unii zdemontowano żuraw nr 1 wykorzystywany do prac związanych z realizacją najwyższej części kompleksu - 90-metrowej wieży. Zabudowanie otworów po żurawiu i demontaż rusztowań, pozwoliły na niemal całkowite odsłonięcie elewacji. Warto przypomnieć, że jest ona wykonana z czarnego granitu oraz materiału powstającego w wyniku połączenia mielonego marmuru ze szkłem w temperaturze 15000 C. To rozwiązanie nigdy wcześniej nie było stosowane w Polsce na taką skalę. W połączeniu z układem okien (w Placu Unii jest ich blisko 2,9 tys.) nadaje ono budynkom nowoczesny, elegancki charakter.

Kolejny etap budowy Placu Unii

– Realizacja Placu Unii przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem, a na placu budowy pracuje obecnie około 700 osób – mówi Mariusz Dziubiński, Project Manager w firmie Liebrecht & wooD – Obecnie, oprócz ostatnich prac elewacyjnych, kończymy też montaż szklanego dachu rozciągającego się na wysokości 30 metrów nad wewnętrznym pasażem. To ponad 2 tys. mkw. przeszklonej powierzchni. W kolejnych tygodniach, będziemy coraz bardziej skupiać się na pracach wykończeniowych wewnątrz budynków.

Kolejny etap budowy Placu Unii

W ostatnich dniach w kompleksie Plac Unii prowadzony był m.in. montaż wind oraz schodów ruchomych pomiędzy budynkami A i B. Z kolei w części podziemnej wykonywane są posadzki oraz malowane jest oznakowanie poziome w garażach. Zakończenie prac oraz oddanie Placu Unii do użytku planowane jest na jesień.

Kolejny etap budowy Placu Unii

Plac Unii to kompleks biurowo-handlowy zlokalizowany w ważnym punkcie komunikacyjnym Warszawy, na granicy Śródmieścia i Mokotowa. Składa się z trzech obiektów, oferujących łącznie 56 800 mkw. powierzchni do wynajęcia, z czego 41 300 mkw. to część biurowa o standardzie A +, natomiast 15 500 mkw. – trzypoziomowa galeria handlowa. W 2012 roku obie części kompleksu otrzymały prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM z oceną „bardzo dobry”. Projekt Placu Unii został opracowany przez renomowaną pracownię APA Kuryłowicz & Associates, pod przewodnictwem wybitnego polskiego architekta profesora Stefana Kuryłowicza. Inwestycja jest realizowana przez Grupę Liebrecht & wooD (inwestor większościowy – 60 proc.) wspólnie z BBI Development NFI.