Data dodania: 25/10/2022

W sąsiedztwie Lasu Lindego na Starych Bielanach w Warszawie powstanie nowa inwestycja Bouygues Immobilier Polska. Francuski deweloper wybuduje apartamenty Linde Résidence II, kameralny projekt nawiązujący do niskiej zabudowy dzielnicy.

Linde Résidence II to 4-piętrowy budynek mieszący 58 lokali.

Inwestycja powstanie tuż obok Linde Résidence, pierwszego projektu dewelopera przy ulicy Oczapowskiego. Linde Résidence II to 4-piętrowy budynek mieszący 58 lokali – od mieszkań typu studio po apartamenty o powierzchni nawet 157 mkw. na ostatniej kondygnacji z dostępem do tarasów. Do mieszkań na parterze będą przynależeć ogródki, a do lokali na wyższych piętrach – balkony ze szklanymi balustradami. Na parterze znajdą się także lokale usługowe. W hali garażowej będzie mogło zaparkować 68 samochodów, a dodatkowe miejsca postojowe i stojaki na rowery zostaną ulokowane przed budynkiem.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Architektura budynku nawiązuje do niskiej zabudowy Starych Bielan. Na pierwszym planie widoczny jest stylowy klinkier, a także panele w kolorze drewna. Lekkości bryle nadadzą szklane balustrady balkonów i tarasów oraz duże okna. Zgodnie z wizją architektoniczną, klinkier na elewacji to odwołanie do historycznych budynków Bielan, takich jak kopalnia żwiru na terenie obecnej AWF i dawna cegielnia w okolicach bazarku na Wolumenie.

Dach zostanie pokryty jasnym poszyciem, które zredukuje stopień nagrzewania się budynku w upalne dni. Na terenie inwestycji zamontowana będzie ładowarka do samochodów elektrycznych, a także domki dla ptaków i budka dla owadów pożytecznych.

Części wspólne w budynku zostały zaprojektowane przez architekta wnętrz, profesora gdańskiej ASP, Jana Sikorę.  – Zależało nam, by w subtelny sposób nawiązać do okolicznej zieleni. Dyskretne odwołanie do Lasu Lindego czy Lasu Bielańskiego stanowią grafiki na ścianach i zielone lustro w holu wejściowym. Inspirowaliśmy się również historycznym duchem dzielnicy, czyli dawną kopalnią. Stąd też na ścianach pojawia się kamień – mówi Jan Sikora z pracowni Sikora Wnętrza. Na ścianach przewidziano także drewno i detale w kolorze szczotkowanego złota.