Data dodania: 07/11/2019

Lokum Deweloper wprowadził do sprzedaży 230 mieszkań na osiedlu Lokum Salsa w Krakowie. Zaprojektowane przez pracownię Blok Architekci budynki łączą funkcję mieszkaniową i biurową.

Osiedle Salsa w Krakowie - w pięciopiętrowych budynkach powstanie 230 mieszkań i lokale biurowe.

Osiedle Lokum Salsa powstaje przy ul. Stanisława Klimeckiego na Zabłociu. W pięciopiętrowych budynkach znajdą się mieszkania o układzie od dwóch do pięciu pokoi i powierzchni od 28 do 115 metrów kwadratowych. Na dwóch pierwszych kondygnacjach mieścić się będą lokale biurowe. Miejsca postojowe i komórki lokatorskie ulokowane będą na poziomach 0 i -1. Wewnątrz osiedla zaprojektowano zielone dziedzińce.

Architektura osiedla powstała na bazie inspiracji przemysłowego kontekstu dzielnicy. - Projektując osiedle, sięgnęliśmy po proste, nowoczesne formy, a jednocześnie staraliśmy się nawiązać do historii Zabłocia. Klinkierowa okładzina na elewacjach, ciemna stolarka okienna oraz balustrady balkonów ze stali i szkła są ukłonem w stronę poprzemysłowego charakteru tej części miasta. Ich surowość przełamują regularnie rozmieszczone na fasadach pionowe pasy białych wykuszy. Rozrzeźbiają one bryły budynków, dodając im lekkości i elegancji, a zarazem definiują ich rytm i dynamikę – wyjaśnia Grzegorz Szlachetka z pracowni Blok Architekci.

Budowa osiedla Lokum Salsa już ruszyła. W pierwszej kolejności zrealizowane zostaną budynki o symbolach budowlanych A i B.