Data dodania: 06/12/2018

Grupa Liebrecht & Wood rozpocznie wkrótce budowę drugiego etapu komercyjnej części wielofunkcyjnego Centrum Praskiego Koneser w Warszawie – budynków M i N (Monopol).

Obiekty połozone pomiędzy Muzeum Polskiej Wódki, Campus Warsaw a ulicą Nieporęcką, zaoferują łącznie 17 500 mkw. powierzchni najmu – 5 kondygnacji biur i powierzchnię handlową na parterze. Oddanie do użytku budynków M i N, w ramach Centrum Praskiego Koneser, planowane jest na 2020 r.

Druga faza Konesera uzupełni istniejącą komercyjną część projektu, obejmującą 25 500 mkw. powierzchni biurowych, które zostały wynajęte w 98% jeszcze przed oddaniem inwestycji do użytkowania. Wśród najemców biurowych Konesera są takie firmy jak Atende, Campus Warsaw A Google Space, Clico, Energy Solution, LINK, RK Legal i Waberer’s Polska.

Centrum Praskie Koneser to projekt rewitalizacji oraz nadania nowych funkcji obiektom wchodzącym w skład dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. W Koneserze działa pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki, liczne restauracje, kawiarnie, bary i punkty handlowe, powierzchnie eventowe, a w I kwartale 2019 roku zostanie otwarty pierwszy w Warszawie hotel Moxy (marka Marriott International). Według początkowych założeń koszt realizacji inwestycji to 160 mln euro, ale już w trakcie prowadzenia prac budowlanych budżet się zwiększył. Koneser otrzymał certyfikaty BREEAM Interim 2013 New Construction na poziomie „Excellent”.