Data dodania: 10/08/2023

Działający jako generalny wykonawca Atlas Ward Polska stawia na zielone budownictwo. Firma jest jednostką certyfikującą w brytyjskim systemie BREEAM oraz działa zgodnie z metodyką BIM.

Mariusz Górecki, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Atlas Ward Polska.

Atlas Ward Polska jest jednym z nielicznych przedstawicieli polskiej branży generalnego wykonawstwa, będącym jednocześnie jednostką certyfikującą inwestycje budowlane w systemie BREEAM. Certyfikat pozwala ocenić, jak budynki radzą sobie z kwestiami związanymi z ochroną środowiska, podczas całego cyklu istnienia – począwszy od procesu projektowania, przez budowę, eksploatację, aż po rozebranie w dalekiej przyszłości. W procesie certyfikacji bierze się pod uwagę efektywność energetyczną, zużycie wody, trwałość i jakość używanych materiałów, ale też jakość powietrza, zarządzanie odpadami, mobilność, ochronę krajobrazu i inne, ważne dla środowiska aspekty. Inwestycja może otrzymać certyfikat na jednym z pięciu poziomów: Pass, Good, Very Good, Excellent i Outstanding.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Ten ostatni, wybitny poziom jako pierwsza w Polsce nieruchomość przemysłowa otrzymała inwestycja zrealizowana przez Atlas Ward Polska: Panattoni Park Szczecin III. Kompleks produkcyjno-magazynowy o powierzchni niemal 30 tys. mkw. uzyskał w klasyfikacji BREEAM, Final, New Construction poziom Outstanding z wynikiem 87,4 proc. 


– Certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding to gwarancja niższych kosztów eksploatacji, wyższy standard, więc także wartość nieruchomości oraz zdrowe i komfortowe warunki dla użytkowników – podkreśla Mariusz Górecki, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Atlas Ward Polska. – Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, łącznie z kompleksowym nadzorem nad inwestycją, jaki daje praca w metodyce BIM, poszanowaniu dla idei zrównoważonego rozwoju oraz budowaniu trwałych, uczciwych relacji z klientami, jesteśmy liderem generalnego wykonawstwa – dodaje.

Atlas Ward Polska, rozumiejąc jaka odpowiedzialność spoczywa na branży budowlanej, intensywnie promuje ideę digitalizacji procesów tworzenia budynków. Idealnie wpisuje się w nią metodologia BIM. Dzięki jej zastosowaniu, możliwe jest między innymi efektywne zarządzanie całym cyklem życia budynku, począwszy od jego powstania, związanych z tym kosztami i ryzykiem, a także zapobieganie wszelkim kolizjom w dokumentacji. Wszystko po to, by oszczędzić czas, środki finansowe, energię i usprawnić cały proces budowy. Wszyscy jego uczestnicy mogą efektywnie współpracować, dysponując nowoczesną, cyfrową alternatywą dla dokumentacji papierowej, a klient otrzymuje gotowy model zarządzania budynkiem.


Rezultatem zachodzącej w Atlas Ward Polska synergii, wyrażonej jednoczesnym stosowaniem innowacyjnych rozwiązań wspierających procesy budowlane, są obiekty optymalne kosztowo, zrównoważone środowiskowo i bezpieczne dla użytkowników. Pozwala na to praca z wykorzystaniem BIM, a także uwzględnianie kryteriów i parametrów branych pod uwagę w certyfikacji BREEAM, począwszy od ofertowania, przez projektowanie, budowę, aż po oddanie inwestycji do użytku i jego funkcjonowanie.