Data dodania: 08/10/2015

Archicom, deweloper działający na wrocławskim rynku mieszkaniowym, zrobił pierwszy krok w drodze na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka, w związku z planowaną ofertą publiczną akcji (IPO), złożyła 24 września prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Środki pozyskane na rynku kapitałowym Archicom chce przeznaczyć na dalszy rozwój działalności. – Mamy już ugruntowaną pozycję na rynku wrocławskim, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Dynamiczny rozwój Wrocławia i związany z tym popyt na nowe mieszkania oraz powierzchnie biurowe tworzą dla nas przestrzeń do dalszego wzrostu na rynku wrocławskim. Rozważamy także wejście z naszymi projektami do innych dużych miast Polski - mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu. – Korzystaliśmy już z możliwości, jakie daje sektor finansowy emitując obligacje notowane na rynku Catalyst. Teraz chcemy zadebiutować na rynku głównym warszawskiej giełdy. Liczymy, że nasz unikatowy model biznesowy mocno oparty na aspekcie architektonicznym, a także skala naszej działalności, zainteresują inwestorów. Chcemy wraz z nimi budować wartość Archicomu – dodaje prezes Jarodzka-Śródka.

Spółka Archicom rozpoczęła swoją działalność jako studio projektowe. Dziś to jedyna wrocławska firma deweloperska z własnym biurem architektonicznym, pionem realizacji inwestycji i działem obsługi klienta, oferująca mieszkania, apartamenty, lofty i budynki biurowe.

 – Od początku istnienia firmy zakładaliśmy, że najlepszą drogą do zaspokojenia potrzeb klientów jest spełnienie ich oczekiwań o zamieszkaniu w miejscach atrakcyjnych, ale także zaprojektowanych w sposób kompleksowy. Stąd w ostatnich latach planujemy, projektujemy i realizujemy głównie osiedla społeczne, kładąc szczególny nacisk na przemyślane zagospodarowanie przestrzenne w aspekcie architektoniczno-krajobrazowym, jak i zapewnienie na terenach osiedli funkcji gwarantujących mieszkańcom odpowiednią jakość życia – wyjaśnia Dorota Jarodzka-Śródka.

Spółka Archicom obecnie realizuje zarówno duże osiedla (jak Olimpia Port o docelowej liczbie blisko 2500 mieszkań czy Cztery Pory Roku zaplanowane na około 2000 mieszkań z możliwością dalszego rozwoju osiedla), jak również bardziej kameralne budynki (m.in. Spirala Czasu – budynek na terenie modelowego osiedla Nowe Żernik, z 70 mieszkaniami), postindustrialne Lofty Platinum czy inwestycje z sektora premium (takie jak Ogrody Hallera z ponad 500 apartamentami).