Data dodania: 14/01/2022

Na warszawskich Kabatach, w miejscu hipermarketu Tesco, Echo Investment planuje wielofunkcyjną zabudowę. Spółka uzyskała właśnie pozwolenie na budowę pierwszego obiektu - apartamentowca Rytm, który zaprojektowała warszawska pracownia WWAA.Apartamentowiec Rytm - mieszkaniowa inwestycja Echo Investment w Warszawie, na Kabatach.


Nowy miastotwórczy projekt „destination” Echo Investment powstanie przy ul. KEN w Warszawie, obok stacji metra Kabaty, na działce po byłym hipermarkecie Tesco. Spółka otrzymała pozwolenie na budowę apartamentowca zaprojektowanego przez pracownię architektoniczną WWAA. Budynek, wzdłuż którego znajdzie się ogród linearny, na 5 piętrach pomieści 288 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Architekci zaproponowali nowoczesną bryłę z ukośną rzeźbą elewacji, na dachu zaplanowano dla mieszkańców wspólny ogród. Budynek ma być częściowo ogrzewany przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

– Kabaty to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, dlatego stworzyliśmy projekt otwartej przestrzeni o wielofunkcyjnym charakterze, która uzupełni lokalną ofertę i będzie łączyć ze sobą miasto oraz naturę. Apartamentowiec powstanie wzdłuż osi wyznaczonej przez ogólnodostępny ogród linearny inspirowany Lasem Kabackim. Aby idealnie wkomponować się w otoczenie, budynek będzie osadzony na filarach, co doda mu lekkości. Na terenie osiedla mieszkańcy znajdą także m.in. wspólny taras na dachu czy strefy wypoczynkowe i sportowe na parterze – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.Na osiedlu Rytm mieszkańcy każdego lokalu będą mieli do dyspozycji własny taras lub balkon. W części apartamentów przewidziano po dwa balkony lub tarasy, wychodzące na różne strony świata. Odpowiednie doświetlenie zapewniają panoramiczne okna. O bezpieczeństwo, komfort i oszczędność energii, zadba system inteligentnego domu Echo Smart, w który wyposażony będzie każdy apartament. Na terenie Rytmu znajdzie się także Paczkomat InPost, rowerownia, strefa spotkań z miejscem na kino letnie oraz ładowarka do pojazdów elektrycznych.

Łącznie w apartamentowcu na zbiegu alei KEN i ulicy Wąwozowej powstanie 288 mieszkań, z czego około 60% jest już zarezerwowanych. Zakończenie budowy planowane jest na przełomie III/IV kw. 2023 r.