Data dodania: 06/12/2022

Firma Profbud wprowadza na rynek nową inwestycję - osiedle Gaia Park w podwarszawskim Kontancinie-Jeziornie. Wieloetapowy projekt, realizowany zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju, obejmie różnego rodzaju zabudowę: wielorodzinną, szeregową, atrialną oraz jednorodzinną. Na początek warszawski deweloper wybuduje 30 domów.


W pierwszym etapie osiedla Gaia Park w Kontancinie-Jeziornie firma Profbud wybuduje 30 domów.


Inwestycja Gaia Park będzie etapowana, a jej nazwa zaczerpnięta została z mitologii, nawiązując do greckiej bogini – Matki Ziemi. Wzdłuż terenów zielonych miasteczka przebiegać będzie parkowa aleja, wokół której powstaną kwartały ze zróżnicowaną zabudową: wielorodzinną, szeregową, atrialną oraz jednorodzinną. W pierwszym etapie, o nazwie Physis (łac. natura), znajdzie się łącznie 30 domów: 16 domów w zabudowie szeregowej i 14 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 173 do 339 mkw. W każdym z nich znajdzie się garaż.


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Za całościowy projekt miasteczka Gaia Park odpowiada pracownia architektoniczna OPA Architekci, natomiast generalnym wykonawcą jest firma Malbud-1. Szacowany termin zakończenia pierwszego etapu budowy przewidziany jest na IV kwartał 2024 roku.


– Koncepcję miasteczka oparliśmy na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności. Badania pokazują, że zrównoważony rozwój, wpływ budynku na środowisko i jego efektywność energetyczna, są coraz ważniejsze dla wielu ludzi – zwłaszcza młodszych pokoleń. Zaczyna się to też przekładać na najważniejsze decyzje życiowe, w tym zakup domu. Zachęcamy do innowacji w branży, by inni zaczęli dostrzegać, jak postępy w zakresie ochrony środowiska i inwestycje takie jak Gaia Park, mogą rozciągać się na cały rynek mieszkaniowy. Jeśli branża deweloperska będzie przykładać większą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i tworzenia budownictwa przyjaznego dla środowiska, nasza wizja może stać się rzeczywistością  – podkreśla Paweł Malinowski, prezes firmy Profbud.

Za projekt miasteczka Gaia Park odpowiada pracownia architektoniczna OPA Architekci.


Zielonymi filarami inwestycji są gruntowe pompy ciepła pozwalające na ekologiczne ogrzewanie budynków, rekuperacja, gospodarka wodą opadową umożliwiająca jej ponowne wykorzystanie m.in. do podlewania zieleni, a w przyszłości farma wiatrowo-fotowoltaiczna zapewniająca mieszkańcom rezydencji zielony, bezpłatny prąd przez 20 lat. Z kolei zieleń w  projekcie Gaia Park kształtowana jest w oparciu o zasoby istniejące i rodzime gatunki. W projekcie uwzględniono panele fotowoltaiczne, które zapewnią energię do oświetlenia wspólnych terenów zielonych, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych, lasy tlenowe, szklarnie sąsiedzkie jako miejsce upraw społecznych ogrodów, place zabaw z siłowniami plenerowymi oraz przestrzeń rekreacyjną. Zielonymi elementami wykończenia architektury będą pnącza, naturalne siedziska, mała architektura powstała z ponownego wykorzystania drewna pozyskanego z terenów zabudowy, oczka wodne, leżaki i hamaki na drzewach, a także liczne ścieżki rowerowe.