Data dodania: 27/04/2015

Na szczycie Wasaw Spire zawieszono symboliczną wiechę. Ceremonia była symbolicznym zamknięciem istotnego etapu w procesie budowy biurowca – zakończenia realizacji konstrukcji ostatniego z trzech budynków. Otwarcie kompleksu planowane jest na kwiecień 2016 roku.

Symboliczna wiecha została zamieszczona na ostatnim, 49. piętrze budynku wieżowego Warsaw Spire. W uroczystości udział wzięło ponad 450 znakomitych gości, w tym ambasador Belgii w Polsce – Colette Taquet, prezydent m. st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezes Ghelamco Group – Paul Gheysens, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią – Jeroen van der Toolen.

W lipcu 2015 roku Warsaw Spire osiągnie swoją całkowitą wysokość – 220 metrów. Do momentu ukończenia inwestycji, czyli do kwietnia 2016 roku, prowadzone będą prace instalacyjne i wykończeniowe w budynku wieżowym A oraz budynku C, którego oddanie nastąpi w październiku bieżącego roku. Budynek B został oddany do użytku już we wrześniu 2014 roku.

- Warsaw Spire to projekt, który wywarł realny wpływ na tkankę miasta. Dzięki niemu nieodstępny przez lata kwartał ulic, został przywrócony do życia poprzez harmonijnie połączenie funkcji komercyjnych i publicznych, które razem współtworzą przyjazne i otwarte dla lokalnej społeczności miejsce. Warsaw Spire to flagowy projekt Ghelamco i najważniejsza inwestycja na mapie Warszawy. To także jeden z najbardziej wymagających projektów budowanych obecnie w Europie. Inwestycja doskonale ilustruje filozofię Ghelamco: tworzymy przyszłość już dziś” – powiedział Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group. Dodał także, iż to dopiero część sukcesu i Ghelamco czeka jeszcze wiele pracy do momentu oddania kompleksu do użytku, i że obiekt w pełnej świetności będzie można podziwiać już za 12 miesięcy.

Całkowita powierzchnia biurowa Warsaw Spire to 100 tya. Mkw.,  z czego 60 tys. mkw. znajdzie się w 49 kondygnacyjnym budynku wieżowym. Dwa niższe 15-piętrowe budynki sąsiadujące oferują powierzchnię ok. 20 tys. mkw. każdy. Warsaw Spire jest już wynajęty na poziomie ponad 50 proc. na rok przed ukończeniem inwestycji.

Prace związane z realizacją kompleksu rozpoczęły się w połowie 2011 roku. Pierwszy etap trwał osiem miesięcy i polegał  na wykonaniu najgłębszej zrealizowanej dotychczas w Polsce ściany szczelinowej o głębokości ponad 55 metrów.  Po ukończeniu części podziemnych powstawać zaczęły kolejne kondygnacje naziemne. Jako pierwsza, w 2013 roku, ukończona został konstrukcja 55-metrowego budynku B, po nim w 2014 roku konstrukcja budynku C. Równocześnie trwały prace związane z realizacją budynku wieżowego. Zgodnie z przyjętym harmonogramem każda kondygnacja powstawała średnio w ciągu jednego tygodnia.