Data dodania: 22/07/2022

Ponad 500 osób zamieszka w nowoczesnym akademiku Milestone Student Living. W budynku znajdzie się m.in. supermarket, siłownia, pokój muzyczny i strefa do wspólnej nauki. Na najwyższych kondygnacjach zaplanowano zielone tarasy.

Projekt akademika Milestone Student Living wyszedł z pracowni Kuryłowicz & Associates


Austriacki deweloper Value One oraz jego partner - firma Nuveen Real Estate wmurowali kamień węgielny pod kolejną wrocławską inwestycję. Dom studencki Milestone Student Living powstanie przy ulicy Fabrycznej 22. Projekt obiektu wyszedł z pracowni Kuryłowicz & Associates Wrocław, wykonawcą jest Korporacja Budowlana Doraco. Otwarcie obiektu planowane jest jesienią 2023 roku.

W nowoczesnym akademiku znajdzie się podziemny parking dla samochodów i prawie 140 rowerów, wokół obiektu zaplanowano budowę ścieżek dla jednośladów. Na parterze domu znajdą się natomiast: supermarket, kawiarnia, siłownia, pralnia, pokój muzyczny i strefa do wspólnej nauki. Na najwyższych kondygnacjach budynku powstanie strefa rekreacyjna z zielonymi tarasami  obsadzonymi kwiatami, krzewami i małymi drzewami.

Lobby w domu studenckim przy ul. Fabrycznej we Wrocławiu.

Budynek przy ulicy Fabrycznej to już druga inwestycja Doraco realizowana dla Milestone Student Living, firmy zarządzającej domami studenckimi w całej Europie. Pierwszy obiekt Milestone Wrocław Ołbin znajduje się przy ulicy Bolesława Prusa 9. Jesienią tego roku planowane jest zakończenie jego przebudowy. Po zakończeniu wszystkich prac będzie mogło w nim zamieszkać 335 osób. Tereny wspólne mają łączną powierzchnię 4 390 mkw.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Projekt Milestone Student Living nabiera tempa, a my kontynuujemy naszą strategię na rynkach w całej Europie. Polska jest jednym z naszych głównych obszarów zainteresowania nowymi inwestycjami – wyjaśnia dr Andreas Köttl, CEO Value One. – Naszym celem jest bycie jednym z wiodących dostawców usług mieszkaniowych w Europie i w firmie Nuveen mamy świetnego partnera do kontynuowania naszej wizji.