Data dodania: 25/01/2018

Warszawski biurowiec Vector+ wkroczył w kluczowy etap budowy konstrukcji naziemnych. Obecnie generalny wykonawca realizuje prace związane z ukończeniem stropu nad pierwszym piętrem.

 

Zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej w Warszawie Vector+ będzie składał się z dwóch wież. Wyższa część budynku będzie liczyła 54 metry, czyli 14 pięter. Fasadę pokryją 3064 mkw. szkła. Tak przeszklona elewacja zapewni mnóstwo naturalnego, słonecznego świata w komfortowo urządzonych wnętrzach. Biurowiec będzie posiadał trzypoziomowy podziemny parking na prawie 200 miejsc postojowych, do którego budowy zużyto łącznie 820 ton stali zbrojeniowej i 6670 msześć. betonu.

 

- Ukończenie pierwszej, najwyższej kondygnacji zajęło 2 tygodnie, co oznacza, że prace idą zgodnie z harmonogramem pomimo nasilenia zimy. Najtrudniejszy, podziemny etap jest już za nami, a Vector+ pnie się do góry z każdym dniem. Jesteśmy przekonani, że dzięki uniwersalnej, ponadczasowej architekturze nasz projekt harmonijnie wplecie się w tkankę północno-zachodniej Woli i stanie się jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych punktów. Pierwsi najemcy skorzystają z udogodnień Vector+ i znakomitej lokalizacji już w I kwartale przyszłego roku – komentuje Paweł Bujski, prezes City Level, inwestora projektu.

 

Najwyższy punkt budynku na poziomie niemal 54 metrów ma zostać osiągnięty już na przełomie czerwca i lipca, a pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do budynku w I kwartale 2019 r. Inwestycja zaoferuje najemcom ponad 13 500 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowo-handlowej z certyfikatem BREEAM.