Data dodania: 01/07/2021

Pozytywny Mokotów - warszawska, wieloetapowa, a przede wszystkim proekologiczna inwestycja Yareal została wyróżniona przez redakcję Kompasu Inwestycji w kategorii "projekt mieszkaniowy".

Pozytywny Mokotów to 9. inwestycja mieszkaniowa Yareal z zielonym certyfikatem BREEAM Interim. Projekt uzyskał ocenę na poziomie "very good". 

Przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Konstruktorskiej w Warszawie, na warszawskim Służewcu, w I etapie zostały wybudowane dwa obiekty, w których znalazło się 125 mieszkań.
 Docelowo w Pozytywnym Mokotowie powstanie ponad 600 mieszkań, w 7 budynkach otaczających wewnętrzny ogród o długości blisko 200 m. Od strony ulicy, w pierzejach budynków przewidziano lokale usługowe, przed którymi powstanie ogólnodostępny plac miejski.Inwestor: Yareal
Projektant: HRA Architekci
Wykonawca: FineTech ConstructionZłote Kompasy to wyróżnienia przyznawane przez redakcję serwisu Kompas Inwestycji dla projektów innowacyjnych, wykorzystujących ekologiczne rozwiązania. Nagrodzone inwestycje są nawigatorem zmian w podejściu do projektowania i tworzenia przestrzeni przyjaznej dla użytkowników. Redakcja serwisu Kompas Inwestycji nagrodziła projekt Pozytywnego Mokotowa uwzględniając, że do realizacji inwestycji wykorzystywane są materiały odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Wytwarzana energia elektryczna z paneli fotowoltaicznych zaoszczędzi podczas użytkowania obiektów 20% energii w porównaniu do eksploatacji standardowego budynku mieszkalnego. Ciekawym aspektem inwestycji są ogrody społeczne, na które składa się kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, gdzie mieszkańcy będą mogli uprawiać rośliny ozdobne oraz zapewnić plony do domowego użytku.

Nagrody Złote Kompasy towarzyszą organizowanej przez wydawcę serwisu Kompas Inwestycji konferencji Forum Ekspertów. Wydarzenie to przestrzeń spotkania, dialogu i wymiany opinii - gromadzi przedstawicieli inwestorów, pracowni architektonicznych, generalnych wykonawców, dostawców oraz producentów związanych z rynkiem budowlanym. Konferencji przyświeca idea stworzenia przyjaznej przestrzeni biznesowej dla wymiany informacji i poglądów pomiędzy wszystkimi uczestnikami rynku. W tym roku konferencja była transmitowana ze studia telewizyjnego w formule programu publicystycznego, a jej głównym tematem była równowaga w budownictwie.