Data dodania: 09/11/2021

Deweloper Syrena Invest rozpoczął prace budowlane w najnowszej inwestycji na Targówku. Generalnym wykonawcą jest firma Totalbud. W inwestycji zostanie wdrożony proekologiczny system zagospodarowania wody deszczowej, która będzie wykorzystana do podlewania terenów zielonych i spłukiwania toalet.

Najnowszy projekt dewelopera o hiszpańskich korzeniach, firmy Syrena Invest, wkracza w fazę realizacji. Inwestor wybrał generalnego wykonawcę, firmę Totalbud, która zobowiązała się zakończyć prace budowlane do końca maja 2023 roku. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i przekazywanie mieszkań przyszłym nabywcom zaplanowane jest na III kwartał 2023 roku.Projekt wykonawczy inwestycji Klukowska 54 składający się z trzech segmentów, został opracowany przez pracownię 90 Architekci, która będzie sprawowała nadzór autorski. Z kolei firma APP Projekt obejmie nadzór inwestorski.

Na warszawskim Targówku powstanie 61 mieszkań o powierzchni od 30 do 116 mkw., z balkonami do około 30 mkw., tarasami do 57 mkw. oraz lokale z ogródkami, których powierzchnia wyniesie do 228 mkw. Zapewnionych zostanie również 85 podziemnych miejsc garażowych, komórki lokatorskie i boksy rowerowe.

Inwestycja na Targówku zostanie wyposażona w system zagospodarowania wody deszczowej, który obejmie rozwiązania ograniczające odpływ wód opadowych do odbiorników i infrastrukturę umożliwiającą ich wykorzystanie. Projektanci przewidzieli infrastrukturę, która pozwoli zatrzymać na terenie inwestycji odpowiednią ilość wody deszczowej w zbiorniku retencyjnym, zagospodarować ją do spłukiwania toalet i podlewania terenów zielonych. Istotnym elementem systemu jest dualna instalacja wodociągowa, tj. oddzielna dla wody pobieranej z sieci miejskiej dla potrzeb spożywczych i mycia oraz do spłukiwania toalet. Dodatkowo deweloper zaaranżuje zielony dach na jednym z segmentów, a na parkingu podziemnym miejsce przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych.