Data dodania: 21/02/2022

Na Górnym Śląsku 7R - deweloper powierzchni magazynowych realizuje obiekt produkcyjno-magazynowy 7R City Park Katowice I, który dostarczy na rynek ponad 49 600 mkw. Spółka ma w całej Polsce w budowie 800 000 mkw.

Na terenie dawnej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice, w rejonie Górnego Śląska, 7R realizuje park magazynowy składający się z dwóch budynków o powierzchniach ponad 41 100 mkw. i 8 500 mkw. – Budowa 7R City Park Katowice I związana jest z rewitalizacją przestrzeni poprzemysłowej. Podejmując się tego wyzwania mamy szansę przywrócić użyteczność miejscu, które kiedyś mieściło największą w Polsce hutę wyrobów walcowanych z miedzi i mosiądzu. Inwestycja typu brownfield to także ważny element strategii inteligentnego rozwoju miast i regionów, której chcemy być częścią. Wykorzystując nieużytki, zlokalizowane w granicach aglomeracji miejskich, możemy działać na rzecz zrównoważonego budownictwa, ale także dostarczać obiekty wspierające procesy last mile logistics i rozwój produkcji – mówi Bartłomiej Krawiecki, wiceprezes i COO w 7R.

7R City Park Katowice I powstaje na terenach poprzemysłowych, w miejscu huty Szopienice.

Generalnym wykonawcą projektu jest Strabag. Obiekt charakteryzować się będzie możliwością wysokiego składowania – do 12 m, jak również możliwością wydzielenia mniejszych modułów, dzięki połączeniu dwóch rozwiązań – big box oraz city flex. W obu budynkach zostaną przygotowane nowoczesne powierzchnie biurowe realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem najemców. Katowicka inwestycja 7R zostanie oddana do użytkowania na początku 2023 roku.

– 7R City Park Katowice I będzie usytuowany bezpośrednio przy węźle S86 oraz w sąsiedztwie drogi krajowej numer 79. Oprócz przestrzeni produkcyjno-magazynowej, z minimalnymi modułami 1 000 lub 3 200 mkw., projekt dostarczy zieloną, otwartą dla wszystkich strefę relaksu. Inwestycja zostanie poddana także ocenie w systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie proekologicznych rozwiązań z obszarów efektywności energetycznej czy komfortu użytkowania budynku. By zmniejszyć poziom zużycia energii, w obiekcie zastosujemy między innymi oświetlenie LED, świetliki i destryfikatory – podkreśla Mateusz Gierka, Leasing Director w 7R.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Deweloper realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni 1,5 mln mkw., natomiast w przygotowaniu znajduje się ponad 4 mln mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. W 2021 spółka 7R oddała do użytkowania niemal 400 000 mkw. powierzchni magazynowych.