Data dodania: 19/03/2021

Budner Inwestycje realizuje na gdańskich Łostowicach nowy projekt. Osiedle Biotura wypełnione będzie zielenią, a jego główną częścią stanie się rozległy park.W czterech budynkach osiedla Biotura znajdzie się ponad 200 mieszkań. Wiz. Budner Inwestycje


W ramach inwestycji Biotura powstaną cztery budynki mieszkalne, w których znajdą się 202 mieszkania o powierzchniach od 36 do 78 mkw. W podziemnym garażu dostępnych będzie 180 miejsc parkingowych dla samochodów, 101 miejsc dla rowerów i komórki lokatorskie. Koncepcja osiedla przewiduje stworzenie zielonej enklawy  - powstanie rozległy prywatny park. Na obszarze pół hektara znajdą się siłownie plenerowe, altanki, zielone miejsca przeznaczone na pikniki i spotkania przy grillu, pergole porośnięte bluszczem, podesty wypoczynkowe, trasy do joggingu, miejsce na ognisko, a także ogrodzony wybieg dla psów. Dla najmłodszych zaplanowano plac zabaw z tyrolką, górkę do jazdy na sankach, zjeżdżalnie i rozległe tereny zielone do zabawy na świeżym powietrzu. Główne atrakcje osiedla skupione będą wokół stawu, stanowiącego punkt centralny parku.


Biotura to kolejne osiedle dewelopera Budner Inwestycje, który w swoich realizacjach poświęca dużo uwagi zieleni. Oddane niedawno do użytku osiedle Oliva Koncept położone jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Osiedle zostało wkomponowane w las i morenowe wzgórza. Z kolei powstająca w Letnicy inwestycja Star Tower zapewni mieszkańcom dwa rozległe, zielone tarasy rekreacyjne oraz wypełniony roślinnością taras widokowy z wysokości 55 metrów.


Budner Inwestycje realizuje projekty w całej Polsce. Firma ma na koncie między innymi: Osiedle Boernerowo na warszawskim Bemowie, Apartamenty Piaseczno oraz stołeczną Rezydencję Łowicką. W Trójmieście deweloper obecny jest od 2008 roku, gdzie dotychczas oddał do użytku blisko 900 mieszkań i kilkadziesiąt lokali usługowych. Poza inwestycją Biotura, odpowiada za budowę osiedla Słoneczne Wzgórza oraz wspomnianych Star Tower w Letnicy i Oliva Koncept w starej części Oliwy.